Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Ilja Ryšavý - 03.10.2018 (04:17)

Přidávám se k pozitivním recenzím. Spolupráce s panem Rážem je výborná - profesionalita, rychlost, ochota, flexibilita, vynaložené prostředky se jednoznačně vyplatí.

Milan Lysák - 28.07.2018 (09:21)

Mohu jen a jen doporučit!! Profesionál na svém místě! Pán velice ochotný, sympatický a hlavně lidský! Profesionalní přístup, svoji práci dělá svědomitě! Budu doporučovat dál! Velké díky pane Ráž!!!

Jan Štícha - 23.07.2018 (02:48)

Profesionální služby pana Ráže jsou dle mého názoru při nákupu ojetého vozu naprosto nezbytné, nejste-li automechanikem. Během důkladné prohlídky auta a zkušební jízdy mj. objevil místa, kde bylo auto bourané, jaké původní díly byly na autě měněny, a shrnul, jaké opravy bude třeba provést vč. cenového odhadu. Auto, které jsem na jeho doporučení vybral (Škoda Octavia II 1.9 TDI, r.v. 2009, nájezd 190 tis. km) jezdí po 3 tis. najetých km (město, okresky, dálnice) naprosto spolehlivě.

Lucie K. - 02.07.2018 (07:52)

Všem moc doporučuji. Pan Ráž je nejen sympaťák, ale především člověk na správném místě. Spolehlivě dojel na místo včas, nebyl žádný problém s domluvou, auto pečlivě zkontroloval a poradil. Dokonce mi poradil i ohledně přepisu auta. Za mě veliká spokojenost a doporučím dál. Ještě jednou moc děkuji.

O. Přibyl - 30.04.2018 (11:02)

Pan Ráž mi již několikrát pomohl s výběrem auta. Mohu jen potvrdit absolutní profesionalitu, skvělou komunikaci a jednání. Všem vřele doporučuji pana Ráže kontaktovat a využít jeho služeb.

Pavel S, - 26.03.2018 (04:59)

Vse dulezite jiz bylo napsano - profesionalita, peclivost, ochota a spolehlivost. Mondeo jezdi na jednicku, byla to dobra volba. Po pul roce jsem pri tuhych mrazech jen preventivne vymenil baterii, Pane Raz, preji Vam mnoho spokojenych zakazniku jako jsem ja. Pokud budu v budoucnu opet kupovat ojete auto, cekejte telefonat :)

Martin Roman - 28.02.2018 (04:38)

Pana Ráže jsem požádal o asistenci při koupi vozidla Ford Mondeo III SCTi z bazaru AAA Auto. Pan Ráž vozidlo nejprve prověřil přes své kontakty přímo v autobazaru a zajistil jeho přistavení mimo hlavní prodejní plochu. Díky tomu bylo dostatek času a prostoru na důkladnou prohlídku, která zahrnovala vizuální kontrolu, měření tloušťky laku, kontrolu servisní dokumentace, diagnostiku, zkoušku jednotlivých prvků výbavy a v neposlední řadě zkušební jízdu spolu s kontrolou podvozku na zvedáku. Na konci jsem měl dokonalý přehled o stavu vozidla včetně informací o zkušenostech s daným typem od mechanika z Fordu. Ač jsem nakonec daný automobil nepořídil, byl jsem se službami pana Ráže velmi spokojen.

Radim Madeja - 30.01.2018 (11:47)

Nejlepší volba, jak se pojistit, že nekupujete bůhvíco je obrátit se na p. Ráže. Mám čerstvou zkušenost a všem jeho služby doporučuji. Pomohl mi nejen s výběrem vozidla, ale asistoval při jeho prohlídce a následné koupi. Jeho přístup je profesní, sám bych rozhodně nevěděl na co koukat, co prověřovat. Navíc je to slušný člověk. Příště bych nevolil jinak! Díky!!!

Peter - 14.01.2018 (07:45)

V minulosti sme už pri kúpe auta urobili chybu, lebo sme si kúpili auto v zlom technickom stave koli našej neznalosti. Teraz sme už nechceli urobiť rovnakú chybu a preto sme si na internete našli pána Ráža. Na začiatku sme si cez telefón upresnili čo chceme a pán Ráž nám poradil aký typ motoru je najmenej poruchový atď. Po nejakej dobe sme si našli auto ktoré sa nám celkom páčilo, Išli sme sa naňho pozrieť a pretože z náško laického pohľadu vyzeralo ok, tak som kontaktoval pána Ráža či sa naňho príde pozrieť. Z jeho prístupom sme boli maximálne spokojní a bolo vidieť že sa do svojej práce vyzná, dokonca nám vybavil aj malú zľavu. Auto dokladne skontroloval. Na základe jeho názoru sme sa rozhodli pre kúpu auta. Autom už chvíľu jazdime a sme spokojní. Pri kúpe ďalšieho vozidla ho určite budeme znovu kontaktovať. Služby pána Ráža možeme doporučiť. Ďakujeme.

Jan S. - 12.01.2018 (01:12)

Pokud autům úplně nerozumíte, tak neváhejte a využijte pomoci někoho zkušeného. Pokud za svoje peníze očekáváte kvalitní službu, tak neváhejte a využijte pomoci pana Ráže. Oceňuji zejména dobrou komunikaci, slušnost, profesionální přístup...!

Martin D. - 03.01.2018 (11:52)

Málodky se mi v česku chce dát za službu opravdu upřímných 5 z 5 hvězdiček. Pan Ráž si je férově zaslouží. Má velmi profesionální přístup, začíná pečlivým předvýběrem aut (ani stopa po případném nucení vlastní oblíbené značky). Následovala podrobná kontrola vybraného auta na místě (jízda, kontroly úniků, připojení diagnostické jednotky, tloušťka laku, prohlédnutí podvozku, výbavy, ...), nesčetně tipů z praxe - daleko nad rámec pořízení (vhodná údržba, na co pozor, co odejde první, jak na díly, financování, kde mi nejlépe namotnují extra vychytávky se kterými jsem přišel až po koupi... ) Velmi si cením ochoty pracovat o víkendu a zvláště účelné a operativní komunikace - také díky ní jsme vše stihli v průběhu týdne před Vánocemi. Z mnoha bazarů jsme auto nakonec vybrali u jednoho z dvou hlavních hráčů v ČR, kde p.Ráž znalý jejich postupů (a s kapkou štěstí) vyjednal slevu a odstranil z faktury nesmyslné položky, co chtěl bazar účtovat. Auto funguje skvěle, hodnotím po ujetí ~2000 km v autě vybraném v prosinci. Prvně jsme se zdráhal oslovit jakéhokoli poradce, ale zpětně jsem velmi rád, doporučuju tuto službu každému, kdo chce chcete srazit starosti s pořízením auta na desetinu.

Milan Lempera - 30.12.2017 (10:47)

Kontaktovat p. Ráže bylo nejlepší rozhodnutí, které jsem při výběru auta udělal. Auto zkontroloval, trpělivě odpovídal na moje dotazy ohledně technických detailů a možných problémů a ještě mi vyjednal slevu. Mohu jen a jen doporučit. Děkuji za skvělou spolupráci.

Michal L. - 21.12.2017 (04:43)

Po 5 rokoch od predchadzajucej kupy zanovneho vozu v Nemecku s asistenciou p. Raza a po super skusenostiach, som sa opat rozhliadal po niecom novsom. Opat som sa sustredil na Nemecko ale poradil mi pri vybere na internete a nakoniec som nasiel adepta v Cesku (autosalon specializujuci sa na dovoz z Nemecka). Vyhliadnute auto mi dokazal skontrolovat papierovo a nasledna fyzicka prehliadka v autosalone prebehla hladko - kontrola laku, diagnostika, atd. Auto som nakoniec kupil na zaklade previerky p. Raza. Nasledne mi i doporucil ako postupovat pri prepise. Jeho služby mozem len doporucit. Este raz velka vdaka za pomoc!

Filip Blažek - 03.12.2017 (03:44)

Nákup auta nového auta mě stresoval dlouhou dobu. Autům příliš nerozumím, a tak jsem se koupě přes inzerát nebo v autobazaru obával. Naštěstí mi kamarádka, která byla náhodou v podobné situaci, poslala kontakt na Michala Ráže. Komunikace s ním mi od počátku přišla perfektní, nijak na mě nespěchal a vždy trpělivě odpovídal na mé otázky a posílal tipy na možná auta. Díky těmto doporučením jsme si nakonec se ženou uvědomili, jaké auto opravdu chceme. Náhoda tomu chtěla, že jsme krátce na to našli inzerát na přesně na takový vůz, a nadšení nezmizelo ani po první prohlídce a testovací jízdě. Asi týden na to jsme se s panem Rážem vydali automobil koupit, ovšem za předpokladu, že nenajde žádný problém. Pan Ráž auto zevrubně prohlédl, nákup mi doporučil, a tak jsem se vrátil domů v novém voze. S dobrým pocitem, že jsem nenaletěl podvodníkům. Služby pana Ráže proto na základě této skvělé zkušenosti doporučuji.

Marie H. - 14.11.2017 (06:49)

Ráda bych tímto vyjádřila velké poděkování za poskytnuté služby pana Ráže. Pan Ráž byl od prvního kontaktu velice příjemný a ochotný poskytnout cenné rady při hledání mého vybraného typu auta. Při prohlídce auta postupoval velice pečlivě a profesionálně. Z jeho komunikace a přístupu je zjevné, že má rozsáhlé znalosti prověřené dlouholetými zkušenostmi v jeho oboru. Jeho asistence při koupi auta mi dodala pocit klidu a důvěry v to, co kupuji. Velice doporučuji.

Matěj M. - 26.10.2017 (03:20)

Dobrý den, chtěl bych se podělit o svou zkušenost. Služby pana Ráže hodnotím výborně. Komunikace na jedničku, cena za poradenství férová a Ford Mondeo (2013), co mi pan Ráž vybral a odborně prohlédl, jezdí už druhý měsíc skvěle. Jsem moc rád, že pan Ráž našel kousek, který poměrem cena/výkon/stáří/výbava atd. výrazně porazil inzeráty, které jsem našel já sám. Pokud víte o autech kulový jako já, můžu jedině doporučit. Ještě jednou díky.

Alena B - 13.09.2017 (02:00)

Musím se také přidat k pozitivnímu hodnocení služeb p. Ráže, přestože jsme se osobně nesetkali,/jsme že severu Čech/ pouze probíhaly tel.hovory a maily. Byl vždy trpělivý a poradil. A výsledek spolupráce? Velmi pěkný vůz, který p. Ráž zkontroloval bez naší asistence a my si už jenom jeli sami auto převzít. Opravdu komfortní. Žádný stres, obavy. I prodávající strana zhodnotila služby p. Ráže jako nadstandardní, prý takovou podrobnou prohlídku auta ještě nezažili. Což bylo řečeno s obdivem. Mohu služby p.Ráže jenom doporučit. Děkuji.

Štěpán - 01.08.2017 (12:00)

Sháněl jsem BMW řady 1, měl jsem vyhlédnuté dva kusy ve dvou různých autobazarech. Domluvil jsem se s panem Rážem na jejich kontrole. Když jsme se sešli, bylo jasné, že pan Ráž je milý člověk, který chce svým zákazníkům co nejlépe pomoct a autům opravdu rozumí. U prvního auta pan Ráž provedl důkladnou kontrolu stavu vozidla a ověřil kilometry ze servisní knihy přímo v autorizovaném servisu, do kterého auto jezdilo. U druhého auta pan Ráž během chvilky poznal, že jde o bouraný vrak, který byl pro zákazníka "našperkovaný" a v inzerátu označený jako nebouraný, takže po jeho doporučení jsem se rozhodl pro první auto. Pana Ráže mohu jedině doporučit.

Zbyněk B. - 16.06.2017 (06:56)

1. Potřebuju novou káru Měl jsem svou Hondu vlastně strašně rád, moje první auto... a pak jsem ji po letech nabořill. Jako nebyla to úplně totálka, vyteklej chladič, klima, světla, nárazník a trochu ohlnutý blatníky. Havarijko jsem zrušil před rokem. Sakra. Odhadovaná škoda policií ČR 50000. Na autě co má cenu max 70000. Takže vlastně totálka... ale ne pro mě. Všichni říkali, že opravovat to je blbost. A tak jsem to nechal jsem to opravit za 30, moje motivace mi stále není moc jasná, ale stalo se. Asi prachy, šmrncnutý značnou dávkou sentimentu. Od tý doby na tom Honda byla jako stařec, co si jednou takhle zlomí nohu v krčku, a chřadne a chřadne až nakonec umře. A konec Hondy se blížil, to bylo jasný, co jsem ji měl se neprojevila jediná porucha a během následujícího roku jich bylo nepočítaně. Párkrát jsem ji uvařil, vždycky se to ale nějak zaflikovalo. Stavil jsem se s ní před měsícem v servisu, abych zjistil, co všechno by bylo třeba udělat, před blížící se technickou. A bylo toho celkem dost. Cena odhadem 20 tisíc, trochu přemrštěná, ale začínám si uvědomovat, že takhle to už dál nepůjde. Z Hondy se stala černá díra na prachy. Chce to nějakou akci. Tečka. Už se připravuju na něco, čeho jsem se dlouho obával. Bojím se, že to bude noční můra. Čeká mě "Nákup ojetého vozu". Doprdele. Blbý je, že jsem celkem nedávno viděl Autobazar Monte Karlo se Čtvrtníčkem... A teď ale co? Značka, model, palivo, cena... celkem peklíčko. Do japonce jsem znovu jít nechtěl. Civic je super pro nějakýho alternativního mládence a zdá se, že s narozením druhýho dítěte začínám dospívat nebo co. Kámoš s Fordem mi kdysi řikal, že náhradní díly na Hondu budou drahý, já řikal, že na rozdíl od něj je nebudu tolik potřebovat. Což byla více méně pravda až do tý bouračky. Mimochodem jeho Mondeo strávilo v servisu víc času než na silnici, aspoň se to tak jevilo, divim se, že ho za celou dobu neutratil. Takže jsem už velkej, takže žádnej úlet přece, mainstream. Značku Škoda manželka odmítá (to už je asi už moc mainstream), známej mi nabízí Hyundai i30 v kombajnu r. v. 2010 nebo 2012, už si nepamatuju, 50 000 najeto, za 110 000. Super cena, auto to neni ošklivý, ale vlastně ani hezký. Manželka se pro něj nadchne, ač Hyundai se zdá být novou Škodou – začínám si všímat, že těch i30tek jezdí kolem snad víc než Oktávek! Onen známý si to naštěstí rozmyslel. Naneštestí to ale přináší staronový stres, svěřím se šéfovi, abych obhájil svou roztěkanost v práci poslední dobou. Koncern, prostě koncern. Má pravdu a sám má Sharana. Dobře bude to koncern, ale to výběr moc neusnadňuje. Koncern znamená: Audi – drahý, trochu arogantní skoro jak BMW (BMW 5 v kombajnu by bylo super, ale obávám se, aby se ze mě nestal kretén, o řidičích BMW valný mínění nemám). Volkswagen – Passat by byl super ale je buď moc drahej nebo má hodně nalítáno. Golf – malej, Golf Variant – ošklivá prdel, Jetta skoro není. Golf Plus se jeví na obrázcích OK, ale v reálu je to celkem prťavý o Polu ani nemluvím. Můj sen by byla Caravella nebo Multivan. Tim by se teprv cestovalo po Evropě, ale zatím budu snít dál. Sharan a Tourer dobry, ale stejnej problém jak u Passatu. SUV nechci. Pak to máme ještě Lambo, Bentley a podobný nesmysly, který patřej kupodivu taky do koncernu. Mimo moji ligu, hehe. A pak si na Tipcars vylistuju Seat, design kolen roku 2010 měl Seat prostě úžasnej, nedivím se, že to v tý době recyklovali snad na všech svejch modelovejch řadách. Ladný křivky, žádný kudrlinky, lehký, sportovní nadčasový. Když se to poprvý objevilo na silnici, říkal jsem si, je to krásný, škoda, že je to Seat. Nějak těm jižanskejm autům prostě nedůvěřuju. Na druhou stranu, je to vlastně Volkswagen, kontrolu kvality musej mít podobnou, snad na ni nemaj vliv ty relativně častý španělský stávky. Navíc kdysi jsem slyšel, že Seat je tak trochu Audi. Od té doby si to myslím a ani vlastně nevím proč. Bude to Seat! Altea! Altea XL? Asi by to měla být XL, mám dvě děti, ještě vozíme kočárek... ale XL má celkem ošklivou prdel. Inu uvidíme, Alteí je celkem málo, inu co bude to bude. Šéf Seata schválí. Super. Svěřím mu své obavy, že to tak trochu podělám a vyberu křáp. Třeba u Hondy jsem vlastně nikdy nezjistil, jestli není náhodou přetočená, páč její nákup byla taková klukovská hurá akce. Byla dotažená z Němec, stála možná půl roku, v bazaru v Sudetech a nikdo jí nechtěl. Teprve nedávno jsem zjistil, ze byla bouchlá na prdel a Bůh ví co se jí ještě přihodilo. Ale byla spolehlivá... ač trochu líná. Ano, psal jsem, že jsem ji měl rád, ale byla to láska komplikovaná. Odi et amo. Šéf doporučuje jistého pana R., co mu kdysi koupil Sharana. Šéf byl a je nadmíru spokojenej. A já doufám budu taky. 2. Pan R. Pan R. je super! Zavolám, dohodnem se, že mrkne na to co jsem našel. Máme tu čtyři horké kandidáty: Seat Altea 1,6 MPI (benzin) stav dobrý. Průhonice (Praha!) Na těch bazarovejch webech dávaj fotky s miniaturnim rozlišením (a věděj proč), takže těžko soudit. Cena 165 000, najeto 83 000 – program Dasweltauto (takže to bude asi OK). Ale 75 KW, řikam si pořád lepší než 66 u Civica, ale není ta Altea těžší? Pojede to vůbec? Dále to, v tom samym bazoši Seat Altea 1,6 TDI – najeto do kolem 94 000. 188 000 CZK. Supr dvě mouchy jednou ranou, řikám si. Pokud tyhle dvě káry pan R. nevyloučí, omrknem obě a aspoň budu mít srovnání. Černá. To bude trochu problém. Na černý jsou vidět takový ty mikroškrábance na laku, to by mě asi iritovalo. Seat Altea 1,4 TSI 199 000 CZK, najeto 52 000 – perfektní stav (píšou). Liberec. Stříbrná. Vypadá jako můj Civic co trochu vyrost. Do Liberce se mi moc nechce. Ale 92KW! Seat Altea – 1.9 TDI, nepamatuju si kolik nalítáno, z Belgie, prej garantovanej původ. Ta červená tomu celkem sluší (vždycky jsem chtěl červený auto). Kůže, plná palba! 150 000 CZK. Pan R. trochu zchladí moje očekávání. Červenou Belgii nebrat. Škoda. Černou 1,6 TDI asi ne. Altea je těžší než Oktávka. Moc to nepojede. Super, černá vypadla. 1,6 MPI sice taky moc nepojede, ale nemusí se tam řešit palivovej filtr jako u dieselu (výměna stojí 35000!, nedá se zjistit v jakym stavu ten filtr je, až se ucpe tak se ucpe, záleží jak s tim kdo jezdil) plus s mýma 10000-15000 ročně, převážně po městě, mi asi bude vyhovovat spíš benzín. Takže máme jasno. Bude to benzíňák! 1,4 TSI v Liberci dobrý, pokud teda seděj kilometry. Ale výrobní vada: Aby prodloužili životnost, či jak o bylo, začali do TSI dávat místo řemenů řetězy A co se nestalo, životnost se spíš snížila, řetěz se vytahal, motor se potkal. Sakra. Takže nic není ideální. Chvíli přemýšlím, že bych začal s hledáním znovu a zvolil jinou značku. Kašlu na to, ta Altea se mi prostě líbí. 3. Průhonice Pan R. doporučuje ať se zajedu na tu 1.6 MPI do Průhonic podívat. Beru manželku, abych zjistil jestli se jí to v reálu vůbec líbí. Líbí. Hned by to skoro kupovala. Přemejšlí nahlas. Pokouším se jí trochu brzdit. Je to zvláštní, ale pan bazarník jako by Čtvrtníčkovi z oka vypadl, ne tak zjevem, jako spíš chováním a mluvou. Projedeme se spolu. Hnusí se mi olezlej volant. Začínám pochybovat o počtu najetých kilometrů. Co to vůbec to Dasweltauto vůbec znamená? Řiká, že je to od prstýnků nebo agresivního potu. Asi nekecá. Prej se dá volant přečalounit za 500. Zapomínám se zeptat, jestli to bylo bouraný, předpokládám, že ne. Dojmy dobrý, jen se to trochu klepalo. Všimnu si malý promáčkliny na haubně, v místě, kde je zámek. To mi vadí. Prej se o to asi někdo moc opřel, při zavírání. Nekomentuju levej blinkr orosenej zevnitř. Řikám, že se na to přijedu podívat s technikem. Nemaj s tim problém. Pan R. si udělá v sobotu dopo čas, má kousek od Průhonic chatu. Pojedem tam na otvíračku. Volám do bazaru ať to na sobotu připravěj, nevim co si od toho vlastně slibuju. Domlouváme se, že se potkáme před bazarem. Pan R. je to sympaťák, myslim, že si budeme rozumnět. Prý už tady v tom bazaru byl. Matně si vybavoval nějakej problém. Dorazí klučina a ptá jestli jdem na tu Alteu. Jdem. Altea vypadá stejně jako minule, bohužel. Kolem cosi kvete, je celá od pylu. Neumyli to. Proč? Je skoro víc žlutá než modrá. Necháme si to zvednout. Pan R. mrkne na zadní nárazník zevnitr, bylo to bouchlý zezadu. Teče zadní tlumič. Prej to ještě něco najede. Posouváme se dopředu. Novej chladič vyměněnej silentblok a z nějakýho důvodu vyměněnej jen jeden tlumič. To mi připadá jako prasárna. Začne měřit tloušťku laku. Celá jedna strana je přelakovaná a to celkem hrozně, nebejt toho pylu, tak bych si toho asi taky všim. A hele, dolíky po kroupách na střeše, přes ten pyl to nebylo vůbec poznat. Řikám, že končíme. Jsem trochu zoufalej. Dasweltauto? Jo kilometry seděj, ale nic víc to asi negarantuje. Pche! Začínám se představovat tu vlnu zklamání, co mě čeká. Prý ať se zajedu podívat do toho Liberce. Pan R. si pořád není jistej co a jak s těma vytahujícíma se řetězama u TSI. Třeba už dodávaj novou lepší sadu. Zavolá až to zjistí. 3. Liberec Jedu do Liberce. Z benzínky zavolám manželce, že to v Průhonicích nedopadlo a že jsem na cestě na sever. V Liberci bloudim a bloudim, zrovna teď se musí podělat navigace. Maj tu v horách teda pěknou kládu. Na to nejsem vybavenej. Altea vypadá skvěle. Jako nová. Proběhlo něco jako láska na první pohled. Vyfotim vinko a pošlu ho panu R. Snad mě nesvlaží studenou sprchou. Píše, že kilometry asi seděj. Pan bazarník je něco jako Čtvrtníčkův klon. Zase. Ty lidi se musej pro tuhle práci rodit nebo nevim... prostě nový koňský hadlíři. Projedem to, 92 KW je znát. Má to slušnej vodpich. Nikde nic nerachtá. Nechtěně sabotuju budoucí vyjednávání o ceně, tím, že dám zálohu 4 tisíce. Přijedu se podívat s technikem, ještě nevím kdy. To Auto chci. 5. Bylo to rychlý Pan. R. má čas ve středu odpo, vyzvedne mě doma. Mám pocit, že bych s nim chtěl jít na pivo. Byl na Filipínách stejně jako já. Sdílíme dojmy a zážitky. Rozumíme si. Prostě dobrý. Pan R. mi Alteu schválí. Nikde nic, všechno prostě OK, jen ty rozvody se budou muset preventivně vyměnit. Řikám, že asi nemáme o čem smlouvat. Pan R. mi dá za pravdu, ale zkusit se to dá vždycky. Nakonec za nás zaplatěj poplatek za převod (1 200). Aspoň něco. Dochází mi, že se nakonec žádný martyrium nekoná. Stačil tejden a mám káru! Vysázim 200 000 na stůl. Je to hodně peněz. Jsem z toho všeho trochu mimo. Pan R. klade dotazy na které bych se za normálních okolností asi zeptal bazarníka sám. Ještě, že tu je. "Ještě, žes nebyl kokot a nechal si pomoct", řikám si. Už budeš asi fakt dospělej. V čerstvejch čtyřiatřiceti. Super! Loučíme se, jdu to projet na dálnici. Myslím, že se nevidíme naposled. Jede to. Jede to skvělě! -ZB-

Jan Ptáček - 21.02.2017 (02:30)

Dobrý den. V závěru minulého roku jsem se rozhodl zakoupit ojetý vůz. Nejprve jsem si ujasnil, jaký automobil chci zakoupit (model, stáří, motorizace, výbava) a potom jsem začal shánět poradce při koupi. Jsem ze severu Čech (Litvínov), tak jsem na internetu zkoušel sehnat někoho z mého regionu. To se mi nepodařilo. Vytipoval jsem si tedy čtyři možnosti z Prahy, pak byli možnosti dvě (rozhodoval jsem se podle vlastního pocitu, aniž bych někoho oslovil) a jako prvního jsem oslovil pana Ráže. Nastínil jsem mu mé představy on se k nim vyjádřil. Tím začala naše spolupráce. Velice záhy mě upozornil na několik inzerátů (poprosil jsem ho o tuto službu) s nabízenými vozy, které splňovaly mé požadavky. U jednoho (inzerát majitele vozu) jsme se domluvili na oslovení prodávajícího (vozy jsme hledali v Praze). U tohoto vozu jsme byli jako druhý zájemce, ale protože první dlouho otálel, byli jsme po dvou týdnech vyzváni v případě vážného zájmu k návštěvě a prohlídce vozu. Na té jsem se s panem Rážem poprvé osobně setkal. Od první chvíle jsem viděl, že je odborníkem na svém místě. Vůz odborně po všech stánkách prohlédl (kontrola tloušťky laku, dokladů, připojení řídící jednotky k počítači, vizuální a poslechová kontrola stavu automobilu zakončená projížďkou), upozornil mne na nejbližší investice do údržby a vyjádřil se k možnému nákupu. Na základě jeho názoru jsem s majitelem podepsal prodejní smlouvu a domluvil převod vozu (i s tím nám pan Ráž poradil). Nyní po cca dvou měsících provozu a ujetých čtyřech tisících kilometrech bez závad mohu jen potvrdit odbornost pana Ráže a všem doporučit jeho služby.

Celkem komentářů: 208

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.