Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Miroslav Hušek - Příbram - 23.04.2016 (07:44)

Dobrý den, Kontakt na p. Ráže jsem dostal od známého a zaplať pánbůh. Letos v březnu jsem měl v pražském bazaru vyhlédnutého bílého Passata. Byla to voňavka, ale taky past. P.Ráž auto projel a prohlédl. Měl s sebou i notebook a auto přes něj diagnostikoval. Díky tomu jsme zjistili, že na automatické převodovce je dlouhodobě, stále se opakující závada. Auto jsem pochopitelně nekoupil a ušetřil tak spoustu starostí a peněz. O týden později jsem si vyhlédl v Táboře C pětku. Zase proběhla stejná procedura na jejímž závěru bylo doporučení, že auto je v pořádku. Koupil jsem ho a zatím jezdím bez problémů. Tak, že peněz zaplacených p. Rážovi rozhodně nelituji. Ten klid mi za to rozhodně stojí, zvlášť když teď budu tři roky auto splácet. Rozhodně doporučuji.

Rodina Míkova - 16.03.2016 (08:37)

Pana Ráže jsem si vyhledala podle referencí už minulý rok, kdy jsme chtěli kupovat auto. Pan Ráž mi věnoval docela hodně času i když nakonec věděl, že z toho nic nebude. A to se mi velmi líbilo, že mě neodbil. Odsunuli jsme koupi nakonec až na letošní rok a znovu jsme se rozhodli na p.Ráže obrátit. Setkali jsme se v bazaru a p.Ráž provedl celkovou kontrolu auta, diagnostiku, měření laku, auto projel, prohlédl, prověřil nám stav tachometru a podle doručených dokumentů z autorizovaného servis prověřil opravy a zda všechno souhlasí. Chtěli jsme koupit VW Sharan a tak po řádném prověření a doporučení, že se jedná o dobrý kup jsme auto koupili. Protože jsme dost opatrní lidé, neustále jsem volala do bazaru s nějakými otázkami a pán už ze mě byl trochu nerzvózní, že čeho se pořád bojíme, že takovou kontrolu auta u nich neprovádí ani lidi, co si kupují auto za 2 mil., což mi přišlo docela vtipný :-). No neumím si představit kupovat jakékoliv auto sama, je to v podstatě loterie, protože vám všichni dneska jenom lžou, hlavně aby prodali a proto se raději vyplatí zaplatit odborníka. Což p.Ráž je a já ho mohu jedině doporučit. Jsem ráda, že se tyto služby nabízejí, je to neocenitelné. Ještě jednou moc moc děkujeme.

Lukáš Patka - 08.03.2016 (01:18)

V únoru letošního roku jsem na základě doporučení od známého oslovil pana Ráže, aby mi asistoval při výběru ojetého auta. Pan Ráž byl po celou dobu velmi ochotný, poradil mi na co si dát při výběru pozor a kde na internetu hledat. Když jsme spolu přijeli do autobazaru, podívat se na vybrané auto (Ford Galaxy, r.v. 2009), pan Ráž na autě odhalil drobnou opravu laku na pravém zadním sloupku, lehkou odchylku na jednom ze stříků (v normě) a pár dalších drobnosti. Celkově auto prohlédl a řekl mi reálně, v jakém je auto stavu. Zjištěné závady byly jen maličkosti, tak jsme nakonec s autem rovnou odjeli. Už je to měsíc a auto jezdí naprosto skvěle. Pan Ráž na mě působil jako profesionál a jeho služby mohu jen doporučit. Ještě jednou děkuji za pomoc!

thank you for helping us with - 21.02.2016 (08:04)

Hi Michal, your email was bouncing back to me.. so thought best to write a note here. Thank you for your help with the selection of our Ford Mondeo, we are very pleased with it. The payment instruction for your services arranged today. Sorry for the delay, last week flew by. We wish you the very best. Kind regards Darren & Michaela p.s. Sorry for the English.. it’s going to take a little while before my emails are written in Czech

Julius K. - 28.12.2015 (12:21)

Protože nejsem také znalec v oblasti automobilů, tak jsem se rozhodl při koupi ojetého vozu oslovit odborníka, který mi poradí a zabrání tomu, aby mě bazar oškubal a prodal mi nějaký vrak. Koukal jsem na internet a našel pár lidí, kteří tuto službu nabízí, na základě nejpozitivnějších kladných reakcí jsem si vybral pana Ráže. Měl jsem jasno, že chci ŠKODU YETI okolo 300000 Kč, původně jsem chtěl benzínovou verzi, ale to mi pan Ráž argumenty rozmluvil, s tím že při ročním nájezde 15000-20000 kilometrů mám koupit diesel. Hledal jsem auta po všech možných bazarech a nakonec jsem našel jedno přímo v ČB kde bydlím, všechny informace jsem předal panu Rážovi, vše vypadalo dobře, seděl stav kilometrů podle VIN a mě se auto zdálo v pořádku, když jsem se na něj byl podívat, prodejce mi řekl, že auto mělo lehčí náraz na pravý přední blatník, ale i tak to vypadalo dobře, nájezd byl 96000km. Pan Ráž přijel v 8 ráno do ČB a šli jsme se na to podívat. Prodejce nám auto otevřel a nechal nás auto si prohlížet, po pár minutách co pan Ráž auto prohlížel, jsem věděl, že auto nekoupím. Musel to být velký náraz, auto bylo rovnané na stolici, uvnitř svařované plasty, v motorovém prostoru to bylo nejhorší, všechno bylo opravované, ale naprosto amatérským způsobem, navíc i dveře za řidičem měli 3x větší vrstvu laku než je normální. Ještě tam bylo spoustu dalších problémů, byl to prostě navoněnej vrak, který čeká na nějakého hlupáka. Pan prodejce byl evidentně zaskočen a začal vše postupně přiznávat, když mu vše pan Ráž ukázal. Toto auto jsem nekoupil, ale nebylo tam dlouho, lituji člověka, který to koupil. Po dvou měsících jsem narazil v Ústí nad Labem na jiný kousek. Cena byla vyšší, než jsem původně chtěl - 360000Kč, bylo to v barvě, kterou jsem chtěl, nájezd byl 43000km, ještě rok záruka + slušná výbava atd. Pan Ráž prověřil VIN, vše sedělo do puntíku. Byl jsem celkem v časové tísni a jednodenní výlet do Ústí se mi nechtěl absolvovat, tak se tam po domluvě vydal pan Ráž sám. Po prohlídce mi volal, že je vše v naprostém pořádku a to auto nemá jedinou závadu. Pak jsem se domluvil s prodejce a pro auto si příští týden dojel. Auto jsem si nechal prověřit a udělat servisní prohlídku v autorizovaném servisu v ČB, kde mi pak potvrdili to, že to byl dobrý kup. Za půl roku jsem najel 9000 Km, bez jediné závady. Příští auto budu kupovat znovu s panem Rážem. Tímto bych to uzavřel a poděkoval panu Rážovi za jeho služby.

Petr K. - 27.11.2015 (09:58)

Kontakt na pana Ráže jsem dostal od známého. Jelikož se v autech nevyznám a nechtěl kupovat "zajíce v pytli", obrátil jsem se na něj. Zaslal jsem mu několik inzerátů s typem automobilu, které jsem chtěl zakoupit. Po emailových konzultacích mi doporučil 2-3, na které bychom se mohli jet podívat. Na místě auto důkladně prohlédl, dlouhou dobu automobil "obíhal" a objevil věci mně zdaleka skryté. U prvního automobilu mi řekl, co vše by bylo potřeba určitě udělat a co je pravděpodobné, co by mě ještě čekalo a tak jsme nakonec nekoupili. U druhého automobilu jsme měli štěstí, automobil byl ve velmi dobrém stavu a já jsem naprosto spokojený. Jeli jsme 200 km daleko, panu Ráži nevadil ani ranní odjezd po 6.hodině, na místě i přes perfektní stav auta domluvil menší slevu, takže není co vytknout!

David C. HÁJÍČEK - 07.11.2015 (08:19)

Pana Ráže mi doporučil kolega, který prodával své Subaru. Pan Ráž zákazníkovi tehdy koupi kolegova auta rozmluvil, kolega byl sám překvapen, jaké nedostatky se na voze našly. Má vlastní zkušenost je rovněž velmi pozitivní. Nejenže na všech prohlídkách pan Ráž vůz pečlivě prohlédl a předal mi seznam nedostatků a potenciálních rizik, ověřil servisní historii prostřednictvím svých kontaktů a nabídl vyjednání slevy, ale nakonec mi dokonce opatřil vůz o řád lepší, než jsem v bazarech běžně potkával. Spolupráci s panem Rážem vřele doporučuji.

Martin G. - 02.11.2015 (07:26)

Pana Ráže jsem kontaktoval s prosbou o pomoc při koupi ojetého vozu Subaru Outback. Od prvního auta, které jsem si vyhlédnul, mě nakonec odradil kvůli známým problémům se spolehlivostí naftových motorů Subaru. Zanedlouho jsem objevil druhý kousek, tentokrát už na benzín, v Pražském servisu AWD. S panem Rážem jsem absolvoval testovací jízdu a důkladnou prohlídku vozu. Díky měřiči tloušťky laku byl schopen odhalit opravovaný zadní nárazník, což prodejce přiznal. Jinak p. Ráž konstatoval kromě pár škrábanců na laku a sjetých brzdových destiček a kotoučů (jejichž bezplatnou výměnu dojednal s prodejcem) bezvadný stav vozu. S autem jsem najel už asi 4 tisíce km, zatím bez jediné závady. Bezchybný stav potvrdili i mechanici v autorizovaném servisu, kde jsem absolvoval pravidelnou prohlídku a výměnu oleje. Služby pana Ráže tedy mohu vřele doporučit a tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc.

Petra Hanáková - 31.07.2015 (09:12)

Kontakt na pana Ráže jsem dostala od přátel a rozhodně nelituji. To správné auto se nám povedlo vybrat na třetí pokus. Na co pan Ráž upozornil, že bude potřeba opravit či pro jistotu vyměnit, se vyměnilo a nic víc potřeba nebylo. Prostě člověk na svém místě a investice do jeho služeb se rozhodně vyplatí!

Zdeněk Havelka - 17.06.2015 (03:08)

Děkuji panu Rážovi za pomoc při koupi auta. Byl jsem přijemně překvapen s přístupem pana Ráže. Je to profesionál ve všech směrech a mohu jen doporučit.

Pavel Dolezel - 17.06.2015 (07:33)

Myslim, ze o vyhodach a kladech vyberu/nakupu s p. Razem tu uz bylo napsano spousta a musim souhlasit. Opravdu ochotny clovek, vyberem auta se mnou stravil x hodin (telefony, maily) a nakonec nebyl problem i jednoho dne navecer jet cca 100km za Prahu. Osobne jsem se sluzbou spokojeny a priste (snad az za par let) se p. Razovi urcite zas ozvu.

Martin Hruz - 03.01.2015 (04:06)

Dekuji panu Razovi za asistenci pri koupi vozu. Jakmile jsme se pred autobazarem sesli a pozdravili, okamzite se vrhl do prace. Je to opravdu odbornik. Vsiml si veci kterych si normalni clovek pri koupi vozu vsimnout nemuze. Jsem mu moc vdecny. Doporucuji kazdemu aby se pred koupi ojeteho vozu s panem Razem poradil.

Milan Kužela - 22.12.2014 (10:52)

Pana Ráže můžu jedině doporučit. První zkušenost s panem Rážem jsem měl při plánované koupi Focusu. Domluvili jsme se a dohodli si sraz v bazaru, abychom se spolu podívali na auto. Zatímco já 20 minut bloudil po okolí a hledal autobazar, pan Ráž už byl u auta a hledal na něm vady. Nakonec se "nebouraného auta ve velmi dobrém stavu" vyklubala bouraná hromada šrotu, na které nebylo skoro nic originálního. Já jako laik bych na to nepřišel. Auto jsem nakonec nekoupil... Vzhledem k tomu, že se mi pak nedařilo najít jiné vhodné auto, pomohl mi pan Ráž i s výběrem a poslal mi odkaz na zajímavý inzerát. Sice to byla Fábie, ale v dobrém stavu, s rozumým nájezdem a bohatou výbavou. Jeli jsme se společně na auto podívat. Prodejce (Auto Opat) byl solidní, auto nám zvednul na hydraulickém zvedáku, takže jsme si mohli důkladně prohlédnout i podvozek. Pan Ráž se rozhodně vyzná a ví, na co se zaměřit. Umí vysvětlit, proč kdejaká součástka vypadá, jak vypadá. Auto bylo až na několik menších závad v dobrém stavu, jedinou větší vadu, kterou na něm pan Ráž při testovací jízdě našel, byla už dost opotřebovaná spojka. Prodejce drobné vady opravil, ale do spojky se mu už nechtělo - nabídl nám sice, že by jí mohl opravit, ale zároveň s tím by i navýšil prodejní cenu vozu. Pan Ráž mi nabídl, že mi tu spojku vymění v autoservisu, kde pracuje a cca o 1/3 levněji. Auto jsem nakonec bez opravy spojky koupil a po jeho přepsání jsem s ním zajel do servisu, kde pan Ráž pracuje a nechal tam auto dát dopořádku. Všechno proběhlo jak mělo. S tou spojkou měl pan Ráž také pravdu - ta vyměněná spojka je dost znát :) Za mě palec nahoru. Nechat si poradit od pana Ráže byla dobrá investice.

JP - 04.09.2014 (05:06)

pred tyzdnom kupovany ford focus. Musim len pristup a pracu pana Raza vynachvalit. Velmi prijemne som bol prekvapeny ludskym pristupom. Takze doporucujem urcite

Jiří Holubec - 04.09.2014 (02:24)

Asistenci Michala Ráže můžu 100% doporučit. Od konzultací, které auto je vhodné jet prověřit, přes samotnou prohlídku, až po jednání s prodejci. Kromě znalostí a profesionality je Michal fajn člověk, bez jehož pomoci bych nejenže nekoupil auto, ale asi bych i na auta a jejich prodejce dosmrti zanevřel. Díky!

Jaroslav Šaržík - 18.07.2014 (04:58)

Po několika měsících hledání vozu se konečně našlo takové, které z větší části odpovídalo mým představám - jednalo se o vozidlo Ford Mondeo po posledním faceliftu. Jelikož se nepovažují za profesionála v oblasti posouzeni skutečného stavu vozu, prohledal jsem internet a narazil na stránky pana Ráže. Od prvního mého tel. rozhovoru s panem Rážem jsem byl překvapen příjemným a jednáním a profesionálním přístupem. Ještě než jsme se osobně setkali a jeli se podívat na mnou vybrané vozidlo tak mi pan Ráž poradil ať se zeprám prodejce na informace, které mne samotného nenapadli. Po několika telefonátech s prodejcem jsme jeli konečně prohlédnou vybrané vozidlo. Ihned po příjezdu na místo se pan Ráž aktivně ujal celého jednání s prodejcem a byl jsem velice překvapen co vše taková prohlídka vozu zahrnuje a na co bych určitě sám nepřišel. Pan Ráž k prohlídce přistupoval jako opravdový profesionál. Prohlídka nakonec ukázala, že vozidlo bylo mírně bourané v zadní části což prodejce po celou dobu našeho jednání neuvedl. Také neuvedl, že vozidlo nebylo přihlášené v ČR. Po celkovém shodnocení stavu jsme se s prodejcem domluvili na slevě kterou prodejce přijal a jelikož nebylo vozidlo přihlášené tak semnou absolvoval dovozovou technickou prohlídku a vozidlo mi na valníku dovezl až před dům. Pan Ráž mi ještě dokonce později volal aby se ujistil, že prodejce učinil vše jak slibil což považuji za opravdový nadstandart. Částka kterou pan Ráž požaduje za znodnocení vozidla je opravdu přijatelná (ba dokonce zanedbatelná) a vřele všem doporučuji využít jeho služeb.

Igor S. - 05.07.2014 (02:06)

Po asi třech měsících vybírání auta jsem došel k závěru že nejsem schopen, jako naprostý laik, si koupit slušnou ojetinu za přiměřené peníze. Všechno se jevilo jako přetočené, bez jasné historie, předražené. Protože nemám žádného známého automechanika prohledal jsem web a narazil na pana Ráže, který měl dobré reference. Dohodli jsme se, že budeme hledat Ford Focus II. Probrali jsme pár inzerátů a nakonec se rozhodli pro soukromého prodejce. Na místě pan Ráž zkontroloval stav vozu a nalezl jisté nesrovnalosti a závady, které bude nutné odstranit. Podařilo se domluvit slevu 25 %. Honorář pana Ráže odpovídá tomu, co udává na svých stránkách. Auto jsem koupil. Pan Ráž mi nabídl že závady na autě a údržbu je schopen opravit v servisu kde pracuje. Pan Ráž pracuje profesionálně. Jeho služby bych jednoznačně doporučil. Kdybych si jej nenajal, určitě bych někomu naletěl, koupil auto daleko dráž a pak bych si to určitě vyčítal. Takhle mám jistotu, že jsem udělal maximum.

Honza V. - 30.05.2014 (06:09)

Služby pana Ráže při koupi ojetého vozu mohu vřele doporučit - profesionální, ochotný a proaktivní přístup, se kterým se v Čechách zatím moc často bohužel nesetkáváme. Pan Ráž nám poskytl komplexní podporu, kterou jsme hledali a bez které bychom se neobešli - pan Ráž za Vás bude vysloveně myslet a Vaše přání brát za svá vlastní. I když jsem jistě pro pana Ráže nebyli žádné velké "rito" (hledali jsem vůz do 50. tis CZK), staral se o nás velmi pečlivě a ochotně. Výsledkem bylo (po několikatýdenním hledání a několika prohlídkách) koupě vozu, které je podle mého názoru to nejlepší, co jsme mohli na trhu ojetin v naší kategorii najít. Kdybychom jednali na svou vlastní pěst, koupili bychom vozidlo, které se zdálo na první pohled perfektní (tak bylo i prezentováno majitelem). Pan Ráž nicméně ihned zjistil, že vozidlo bylo bourané a má najeto cca dvakrát tolik, než bylo prezentováno. I v této cenové relaci (do cca 50tis) se služby pana Ráže určitě vyplatí - jak Vaší peněžence, tak i Vašemu dobrému spánku (kdybych koupil to první vozidlo a pak zjistil jeho pravý stav, tak si to budu ještě dlouho vyčítat). Je to ve zkratce profesionál, který má rád svoji práci. Kombinace, kterou by měl mít každý člověk, který nabízí své služby. Je nejenom skvělým příkladem, jak dělat práci v tomto oboru, ale i příkladem pro všechny ostatní podnikatele/společnosti obecně. Panu Rážovi přeji monoho dalších zákazníků - to, že budou spokojeni již zajistí on sám:-)

Martin - 27.04.2014 (08:03)

Na pána Ráža som dostal kontakt od kolegu, ktorý si veľmi pochvaľoval spoluprácu a najmä precíznosť pri obhliadke auta. Ja to možem len potvrdiť - perfektná komunikácia pred aj po kúpe a hlavne doslova puntičkárstvo pri prehliadke. Veľmi tiež oceňujem flexibilitu - aj keď sa termín prehliadky zmenil doslova na poslednú chvíľu, s pánom Rážom sme sa vedeli rýchlo dohodnúť. Môžem mu ešte raz len poďakovať a odporučiť jeho služby - určite nebudete sklamaní.

Luboš - 25.04.2014 (08:37)

Profesionální, flexibilní, přístup se kterým jsem se v České republice ještě nesetkal. Mohu ho doporučit každému, kdo se chystá koupit ojeté auto. Nepopiratelný je i osobní přístup, snaha opravdu pomoci s koupi kvalitního vozu jak jen to je možné. Ještě jednou děkuji.

Celkem komentářů: 199

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.