Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Oju - 05.12.2016 (10:43)

I když je tu už tolik kladných příspěvků s panem Rážem, že snad ani další není třeba, ráda přidám další. Na konci listopadu mě doslova na poslední chvíli zachránil. Původně domluvený mechanik, kterému měli z autobazaru přivézt auto do servisu přímo pod nos, se mi vůbec neozval, ani nebyl k sehnání v práci. Na internetu jsem po dlouhém hledání a obvolávání natrefila na stránku p.Ráže. Ještě ten den se jel podívat do toho autobazaru na auto, které jsem chtěla koupit. Sešli jsme se až na místě, než jsem dorazila, zatím stihl prohlédnout a prozkoušet co bylo potřeba. Odřídil zkušební jízdu, auto mi doporučil ke koupi. Chtěla jsem si u něj vyměnit pneu, olej... Jelikož mám chviličku řidičák, a do servisu, kde pracuje jsem si ještě netroufala sama odřídit, po letmé zmínce se mi sám nabídl, že mi tam auto sám odřídí a zpět jel z práce MHD. Je to velmi příjemný a milý člověk, velký profík.

Ing. Jiří Bednář - 03.12.2016 (01:22)

Počátkem října 2016 jsem na základě pozitivních referencí zde na webu oslovil pana Ráže, že bych rád koupil ojetý automobil Ford Focus II 1.6 kombi. Sám se ve vozech nevyznám, hledal jsem odbornou pomoc. Pan Ráž mně dal telefonicky pár tipů, kde by se dalo auto koupit, a po další domluvě jsme společně vyrazili do jednoho autobazaru do Chomutova. Na místě pan Ráž prohlédl vybraný vůz - pečlivě zkontroloval, jestli auto nebylo bourané, svařované, jestli sedí VIN na sklech, tloušťka laku, na zvedáku 2x prošel podvozek a upozornil na drobnosti, které by bylo vhodné odstranit atd. Se zpětným pohledem mohu konstatovat, že sám bych nebyl schopen stav vozu posoudit. Pan Ráž auto doporučil ke koupi, koupil jsem tedy, nechal si v servise, kde pracuje, provést drobné úpravy, výměnu provozních kapalin a instalaci dalších věcí, které jsem si přál v autě mít (např. isofix). Služby pana Ráže mohu vřele doporučit, je to profesionál.

Jan Vereš - 11.11.2016 (08:43)

Také zde píši po relativně dlouhé době, ale myslím, že o to víc je má recenze teď vypovídající. Auto jsem kupoval s panem Rážem před necelými 3 lety v mích 20 letech, přičemž autům i teď stále moc nerozumím a tak by teoreticky nebyl problém mně nejakým způsobem obelhat pokud jde o stav vozidla apod. Každopádně toto nebyl ten případ. Pan Ráž se mnou ochotně dojel auto otestovat kousek za Prahu, pečlivě ho prozkoumal a dokonce zjistil že bylo v minulosti bourané ( spíše lehčí ťuknutí do zadku auta kvůli čemuž byly měněny 5. dvěře), čímž dokonce zlevnil auto o 5 tisíc korun, tudíž se ve finále v podstatě sám "zaplatil" a ještě mi něco málo ušetřil. Jinak mi koupi auta doporučil a po skoro 3 letech užívání mohu potvrdit, že s autem se během této doby zatím nic zásadní neudálo. Pouze před poslední technickou prohlídkou cca 6 měsíců zpět jsem dělal větší generálku, kdy jsem kupoval novou sadu zadních tlumičů, ale to může být i dáno mím stylem jízdy a to samé platí pro přední brzdové kotouče, které se zkroutily. Tedy z mého pohledu žádná závada, která by se nemohla stát u mnohem novějšího auta po 3 letech užívání ( v době nákupu mého auta bylo staré 8 let, což je také nutné brát v potaz). Každopádně auto jinak šlape jak hodinky, nejsou s ním žádné problémy. Proto mohu pana Ráže vřele doporučit.

Jan Kobylka - 10.10.2016 (10:41)

Sice se zpožděním, ale lepší než vůbec. Na jaře 2016 jsem sháněl nové ojeté auto a protože tahle oblast jde úplně mimo mě, tak jsem sháněl někoho, kdo by mi s tím pomohl. Na pana Ráže jsem narazil na internetu a vzhledem k množství kladných referencí jsem se rozhodl na něj obrátit. Mohu potvrdit vše, co zde již bylo napsáno - skvělé jednání a komunikace, profesionální přístup, trpělivost i s opravdovým laikem v oblasti aut. Volba nakonec padla na jeden kousek v AAA auto, ve smluvený den jsme se sešli na místě, p. Ráž vše pečlivě zkontroloval, vůz projel, nechal ho zvednout na zvedák. Během celého procesu mi sděloval různé postřehy. Auto jsem nakonec na doporučení p. Ráže zakoupil a hned s ním odjel a dnes po více než 10000 km bez problému mohu říct, že volba byla správná. Pokud někdo zvažuje, zda služby p. Ráže využít, tak mohu rozhodně doporučit.

Dita - 24.08.2016 (09:48)

Kontakt na pana Ráže jsem dostala od kolegyně z práce, která si jeho asistenci při koupi vozu nemohla vynachválit. Už od prvního jednání s panem Rážem po telefonu jsem oceňovala profesionální přístup. Když jsem se rozhodla pro koupi konkrétního ojetého vozu, pan Ráž byl natolik ochotný a flexibilní, že jsme se na auto zajeli podívat o víkendu. Pan Ráž vůz pečlivě prohlédl, vč. tloušky laku a stavu podvozku. Neshledal žádné závažnější vady a auto doporučil koupit. A neprouhloupila jsem. Oceňuji skutečně profesionální přístup a poctivost. Ještě jednou děkuji.

Marie Řeháková - 20.07.2016 (01:22)

Pana Ráže mohu vřele doporučit. Při koupi vozu jsem s sebou chtěla odborníka a nemajíc žádného známého, našla jsem na internetu právě pana Ráže. Trošku jsem se obávala profesionality a přístupu, protože jde přeci jen o cizího člověka, ale po domluvě se dostavil na místo na odborník na slovo vzatý a chováním velmi milý člověk. Auto prohlédl a odhalil i detaily, na které by mě ani nenapadlo se podívat. Poté mi vůz doporučil ke koupi. Jelikož ale nedošlo ke koupi ten den (kvůli zádrhelu na straně autobazaru), zavolala jsem jej znovu asi po týdnu, aby totéž auto znovu prohlédl, jestli se s ním mezitím nic nestalo (známe přístup autobazarů...). Ochotně znovu přijel, vůz opět prohlédl a shledal jej v pořádku. Auto jsem koupila, odvezla na servis do autorizovaného servisu, kde mi potvrdili, že vůz je v pořádku a potvrdili i menší závady, na které mne již na místě koupě pan Ráž upozornil. Za mne stoprocentní spokojenost a rozhodně doporučuji!

Jiří Urban - 20.07.2016 (01:00)

Při koupi automobilu jsem se obrátil na pana Ráže. Pomohl mi při koupi Fordu Focus od auto ESA. Výsledek stručně: profesionální jednání prvotřídní technická prohlídka rychlá odezva bezproblémová domluva úžasná cena Pan Ráž nemohl zanechat lepší dojem. Měřák laku, diagnostika, velmi zkušený technik a výraz na tváři prodejce jsou k nezaplacení. Jeho služby vřele doporučuji.

Ivoš - 28.05.2016 (11:44)

Pana Ráže jsem si domluvil docela na poslední chvíli (2 dny před plánovanou koupí) a přesto si na mě ochotně udělal čas. V minulosti jsem kupoval již několik ojetých vozidel, ale vždy od soukromé osoby, kde je přecejen menší pravděpodobnost zcela nevýhodné koupě. Ač ohledně aut nejsem úplný analfabet a lecjaké vyloženě zfušované karosářské opravy rozpoznám, na nákup auta v autobazaru jsem si příliš netroufal, už kvůli své chronické nedůvěřivosti k lidem obchodujícím s ojetými auty. Vůz, který jsem sháněl není úplně obvyklý (Honda Civic 9.generace) a z několika kusů, které se v dané době prodávaly po celé ČR, zůstal po prověření servisních historií v mém hledáčku pouze jediný a i ten měl dle Cebie záznam o opravě po havárii. Pan Ráž mě tak doslova zachránil před nepříjemnou situací, neboť bylo prakticky nemožné zjistit z dostupných servisních záznamů, jakého byla havárie rozsahu. Bazarníkům, kteří mě ujišťovali o minimálním rozsahu havárie jsem nehodlal slepě věřit a na místě tedy bylo prověřit rozsah oprav přímým zkoumáním vozidla. Pan Ráž však dalece předčil má očekávání, když nejenže měřením tloušťky laku na mnoha místech potvrdil, že nosné části skeletu vozidla nebyly poškozeny, ale také určil, kde všude bylo vozidlo spravováno a dokonce podle drobných laikovi neviditelných stop po opravách podrobně popsal postupy, jakými bylo vozidlo opravováno a lakováno. A to vše po 4 letech, které uplynuly od opravy. Myslím, že spoustu z těch věcí nepoznali ani bazarníci, když vozidlo přijímali do prodeje. Přes velkou časovou tíseň, do které jsme se dostali díky nepřipravenosti autobazaru k prodeji vozidla (mělo čerstvě propadlou STK) se panu Rážovi podařilo provést kompletní prohlídku vozu, po které mi vozidlo doporučil ke koupi. Myslím, že kdybych pro vozidlo jel sám, měl bych velice těžké rozhodování, buď bych nekoupil a následně litoval, nebo koupil a následně si "užil" několik týdnů plných nejistoty a krkolomného zkoumání skutečného stavu vozidla. Takto jsem odjížděl domů zakoupeným vozem víceméně spokojený a převažovala ve mně jistota, že jsem koupil dobře. A za to rozhodně těch pár tisíc Kč za asistenci pana Ráže stálo. Velmi rád pana Ráže doporučím komukoli, kdo plánuje nákup ojetého vozu.

HT - 05.05.2016 (06:49)

Na pana Ráže jsem dostal kontakt od kamaráda. Nechce se mi moc rozepisovat, protože mám stejnou zkušenost jako snad všichni tady. Slušnost a pečlivost, časová flexibilita. Výsledkem je pocit, že lépe to udělat nejde a pana Ráže budu doporučovat dále i já. Naše auto (Grand C4 Picasso) prohlédl, objevil i závady mimo techničák, upozornil na úskalí jednání s AAA, pokusil se vyjednat slevu.

Miroslav Hušek - Příbram - 23.04.2016 (07:44)

Dobrý den, Kontakt na p. Ráže jsem dostal od známého a zaplať pánbůh. Letos v březnu jsem měl v pražském bazaru vyhlédnutého bílého Passata. Byla to voňavka, ale taky past. P.Ráž auto projel a prohlédl. Měl s sebou i notebook a auto přes něj diagnostikoval. Díky tomu jsme zjistili, že na automatické převodovce je dlouhodobě, stále se opakující závada. Auto jsem pochopitelně nekoupil a ušetřil tak spoustu starostí a peněz. O týden později jsem si vyhlédl v Táboře C pětku. Zase proběhla stejná procedura na jejímž závěru bylo doporučení, že auto je v pořádku. Koupil jsem ho a zatím jezdím bez problémů. Tak, že peněz zaplacených p. Rážovi rozhodně nelituji. Ten klid mi za to rozhodně stojí, zvlášť když teď budu tři roky auto splácet. Rozhodně doporučuji.

Rodina Míkova - 16.03.2016 (08:37)

Pana Ráže jsem si vyhledala podle referencí už minulý rok, kdy jsme chtěli kupovat auto. Pan Ráž mi věnoval docela hodně času i když nakonec věděl, že z toho nic nebude. A to se mi velmi líbilo, že mě neodbil. Odsunuli jsme koupi nakonec až na letošní rok a znovu jsme se rozhodli na p.Ráže obrátit. Setkali jsme se v bazaru a p.Ráž provedl celkovou kontrolu auta, diagnostiku, měření laku, auto projel, prohlédl, prověřil nám stav tachometru a podle doručených dokumentů z autorizovaného servis prověřil opravy a zda všechno souhlasí. Chtěli jsme koupit VW Sharan a tak po řádném prověření a doporučení, že se jedná o dobrý kup jsme auto koupili. Protože jsme dost opatrní lidé, neustále jsem volala do bazaru s nějakými otázkami a pán už ze mě byl trochu nerzvózní, že čeho se pořád bojíme, že takovou kontrolu auta u nich neprovádí ani lidi, co si kupují auto za 2 mil., což mi přišlo docela vtipný :-). No neumím si představit kupovat jakékoliv auto sama, je to v podstatě loterie, protože vám všichni dneska jenom lžou, hlavně aby prodali a proto se raději vyplatí zaplatit odborníka. Což p.Ráž je a já ho mohu jedině doporučit. Jsem ráda, že se tyto služby nabízejí, je to neocenitelné. Ještě jednou moc moc děkujeme.

Lukáš Patka - 08.03.2016 (01:18)

V únoru letošního roku jsem na základě doporučení od známého oslovil pana Ráže, aby mi asistoval při výběru ojetého auta. Pan Ráž byl po celou dobu velmi ochotný, poradil mi na co si dát při výběru pozor a kde na internetu hledat. Když jsme spolu přijeli do autobazaru, podívat se na vybrané auto (Ford Galaxy, r.v. 2009), pan Ráž na autě odhalil drobnou opravu laku na pravém zadním sloupku, lehkou odchylku na jednom ze stříků (v normě) a pár dalších drobnosti. Celkově auto prohlédl a řekl mi reálně, v jakém je auto stavu. Zjištěné závady byly jen maličkosti, tak jsme nakonec s autem rovnou odjeli. Už je to měsíc a auto jezdí naprosto skvěle. Pan Ráž na mě působil jako profesionál a jeho služby mohu jen doporučit. Ještě jednou děkuji za pomoc!

thank you for helping us with - 21.02.2016 (08:04)

Hi Michal, your email was bouncing back to me.. so thought best to write a note here. Thank you for your help with the selection of our Ford Mondeo, we are very pleased with it. The payment instruction for your services arranged today. Sorry for the delay, last week flew by. We wish you the very best. Kind regards Darren & Michaela p.s. Sorry for the English.. it’s going to take a little while before my emails are written in Czech

Julius K. - 28.12.2015 (12:21)

Protože nejsem také znalec v oblasti automobilů, tak jsem se rozhodl při koupi ojetého vozu oslovit odborníka, který mi poradí a zabrání tomu, aby mě bazar oškubal a prodal mi nějaký vrak. Koukal jsem na internet a našel pár lidí, kteří tuto službu nabízí, na základě nejpozitivnějších kladných reakcí jsem si vybral pana Ráže. Měl jsem jasno, že chci ŠKODU YETI okolo 300000 Kč, původně jsem chtěl benzínovou verzi, ale to mi pan Ráž argumenty rozmluvil, s tím že při ročním nájezde 15000-20000 kilometrů mám koupit diesel. Hledal jsem auta po všech možných bazarech a nakonec jsem našel jedno přímo v ČB kde bydlím, všechny informace jsem předal panu Rážovi, vše vypadalo dobře, seděl stav kilometrů podle VIN a mě se auto zdálo v pořádku, když jsem se na něj byl podívat, prodejce mi řekl, že auto mělo lehčí náraz na pravý přední blatník, ale i tak to vypadalo dobře, nájezd byl 96000km. Pan Ráž přijel v 8 ráno do ČB a šli jsme se na to podívat. Prodejce nám auto otevřel a nechal nás auto si prohlížet, po pár minutách co pan Ráž auto prohlížel, jsem věděl, že auto nekoupím. Musel to být velký náraz, auto bylo rovnané na stolici, uvnitř svařované plasty, v motorovém prostoru to bylo nejhorší, všechno bylo opravované, ale naprosto amatérským způsobem, navíc i dveře za řidičem měli 3x větší vrstvu laku než je normální. Ještě tam bylo spoustu dalších problémů, byl to prostě navoněnej vrak, který čeká na nějakého hlupáka. Pan prodejce byl evidentně zaskočen a začal vše postupně přiznávat, když mu vše pan Ráž ukázal. Toto auto jsem nekoupil, ale nebylo tam dlouho, lituji člověka, který to koupil. Po dvou měsících jsem narazil v Ústí nad Labem na jiný kousek. Cena byla vyšší, než jsem původně chtěl - 360000Kč, bylo to v barvě, kterou jsem chtěl, nájezd byl 43000km, ještě rok záruka + slušná výbava atd. Pan Ráž prověřil VIN, vše sedělo do puntíku. Byl jsem celkem v časové tísni a jednodenní výlet do Ústí se mi nechtěl absolvovat, tak se tam po domluvě vydal pan Ráž sám. Po prohlídce mi volal, že je vše v naprostém pořádku a to auto nemá jedinou závadu. Pak jsem se domluvil s prodejce a pro auto si příští týden dojel. Auto jsem si nechal prověřit a udělat servisní prohlídku v autorizovaném servisu v ČB, kde mi pak potvrdili to, že to byl dobrý kup. Za půl roku jsem najel 9000 Km, bez jediné závady. Příští auto budu kupovat znovu s panem Rážem. Tímto bych to uzavřel a poděkoval panu Rážovi za jeho služby.

Petr K. - 27.11.2015 (09:58)

Kontakt na pana Ráže jsem dostal od známého. Jelikož se v autech nevyznám a nechtěl kupovat "zajíce v pytli", obrátil jsem se na něj. Zaslal jsem mu několik inzerátů s typem automobilu, které jsem chtěl zakoupit. Po emailových konzultacích mi doporučil 2-3, na které bychom se mohli jet podívat. Na místě auto důkladně prohlédl, dlouhou dobu automobil "obíhal" a objevil věci mně zdaleka skryté. U prvního automobilu mi řekl, co vše by bylo potřeba určitě udělat a co je pravděpodobné, co by mě ještě čekalo a tak jsme nakonec nekoupili. U druhého automobilu jsme měli štěstí, automobil byl ve velmi dobrém stavu a já jsem naprosto spokojený. Jeli jsme 200 km daleko, panu Ráži nevadil ani ranní odjezd po 6.hodině, na místě i přes perfektní stav auta domluvil menší slevu, takže není co vytknout!

David C. HÁJÍČEK - 07.11.2015 (08:19)

Pana Ráže mi doporučil kolega, který prodával své Subaru. Pan Ráž zákazníkovi tehdy koupi kolegova auta rozmluvil, kolega byl sám překvapen, jaké nedostatky se na voze našly. Má vlastní zkušenost je rovněž velmi pozitivní. Nejenže na všech prohlídkách pan Ráž vůz pečlivě prohlédl a předal mi seznam nedostatků a potenciálních rizik, ověřil servisní historii prostřednictvím svých kontaktů a nabídl vyjednání slevy, ale nakonec mi dokonce opatřil vůz o řád lepší, než jsem v bazarech běžně potkával. Spolupráci s panem Rážem vřele doporučuji.

Martin G. - 02.11.2015 (07:26)

Pana Ráže jsem kontaktoval s prosbou o pomoc při koupi ojetého vozu Subaru Outback. Od prvního auta, které jsem si vyhlédnul, mě nakonec odradil kvůli známým problémům se spolehlivostí naftových motorů Subaru. Zanedlouho jsem objevil druhý kousek, tentokrát už na benzín, v Pražském servisu AWD. S panem Rážem jsem absolvoval testovací jízdu a důkladnou prohlídku vozu. Díky měřiči tloušťky laku byl schopen odhalit opravovaný zadní nárazník, což prodejce přiznal. Jinak p. Ráž konstatoval kromě pár škrábanců na laku a sjetých brzdových destiček a kotoučů (jejichž bezplatnou výměnu dojednal s prodejcem) bezvadný stav vozu. S autem jsem najel už asi 4 tisíce km, zatím bez jediné závady. Bezchybný stav potvrdili i mechanici v autorizovaném servisu, kde jsem absolvoval pravidelnou prohlídku a výměnu oleje. Služby pana Ráže tedy mohu vřele doporučit a tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc.

Petra Hanáková - 31.07.2015 (09:12)

Kontakt na pana Ráže jsem dostala od přátel a rozhodně nelituji. To správné auto se nám povedlo vybrat na třetí pokus. Na co pan Ráž upozornil, že bude potřeba opravit či pro jistotu vyměnit, se vyměnilo a nic víc potřeba nebylo. Prostě člověk na svém místě a investice do jeho služeb se rozhodně vyplatí!

Zdeněk Havelka - 17.06.2015 (03:08)

Děkuji panu Rážovi za pomoc při koupi auta. Byl jsem přijemně překvapen s přístupem pana Ráže. Je to profesionál ve všech směrech a mohu jen doporučit.

Pavel Dolezel - 17.06.2015 (07:33)

Myslim, ze o vyhodach a kladech vyberu/nakupu s p. Razem tu uz bylo napsano spousta a musim souhlasit. Opravdu ochotny clovek, vyberem auta se mnou stravil x hodin (telefony, maily) a nakonec nebyl problem i jednoho dne navecer jet cca 100km za Prahu. Osobne jsem se sluzbou spokojeny a priste (snad az za par let) se p. Razovi urcite zas ozvu.

Celkem komentářů: 208

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.