Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Andrea B. - 10.12.2011 (03:36)

Asistenci pri koupi ojeteho auta povazuji za nutnost, chovani prodejcu v bazarech je otresne. S panem Razem jsme se na auto jeli podivat az do Ostravy, abychom zjistili, ze auto deklarovane jako skoro nove a ve 100% stavu bylo ve skutecnosti bourane. Po deseti minutach jsme odjizdeli s neporizenou. Sama bych to nepoznala a klidne bych prodejci skocila na lep a zaplatila za auto nemale penize. Celodenniho vyletu do Ostravy nelituji, prohlidka byla velmi poucna, stejne jako spousta informaci, ktere pan Raz ochotne poskytnul. Pana Raze vrele doporucuji, je videt, ze autum opravdu rozumi a navic je velmi vstricny a ochotny. Mne osobne auta nabizena v bazarech znechutila natolik, ze jsem si nakonec koupila auto nove :-)

Miro B. - 16.11.2011 (10:43)

Službu pána Ráža doporučujem každému záujemcovi o kúpu ojetiny. Obhliadka vozidiel bola skutočne podrobná a dôkladná. Človek bez praxe sa na takúto obhliadku môže poctivo pripraviť, no aj tak mnoho vecí prehliadne. Ak nechcete kupovať kočku v pytli a netrúfate si na vyjednávanie zľavy s predajcom, určite sa obráťte na pána Ráža. Cena za službu sa Vám určite vráti!

Eliška Halanová - 15.11.2011 (02:21)

Se službami pana Ráže jsem byla nadmíru spokojena. Byl to přesně ten typ asistence, kterou jsem potřebovala. Pan Ráž se projevil jako velmi solidní a důveryhodný odborník, který profesionálně zhodnotil stav vozidel - poznal všechny i maskované vady, všiml si každého detailu. Jen díky jeho pomoci jsem zakoupila vozidlo podle mých požadavků, které je zatím po 5 měsíců zcela bez problémů. Ještě jednou asistenci pana Ráže ropzhodně doporučuji. Tato poměrně malá investice se Vám později stonásobně vrátí.

Odpověď - Petr - 12.11.2011 (09:59)

Spočítejte si náklady soudního řízení, s tím, že Vám bude nepoužitelné auta zavazet před domem hodně dlouho a možná zjistíte, že investovaná částka, která Vás od tohoto uchránila je až směšně nízká. Vím o čem mluvím. Mám za sebou nákup 3 aut, z toho už dvě raději s asistencí a to první dopadlo viz začátek příspěvku.

Jana Krejčí - 12.11.2011 (09:52)

Asistence pana Ráže se pravděpodobně vyplatí při koupi vozidla v ceně řádově statisíců. Já jsem chtěla své první ojeté auto do 5O tisíc a v mém případě je pálka 15OO Kč za prohlídku jediného auta v pražském autobazaru docela citelná...

Jana Krejčí - 12.11.2011 (09:52)

Asistence pana Ráže se pravděpodobně vyplatí při koupi vozidla v ceně řádově statisíců. Já jsem chtěla své první ojeté auto do 5O tisíc a v mém případě je pálka 15OO Kč za prohlídku jediného auta v pražském autobazaru docela citelná...

Zdeněk Truhlář - 01.11.2011 (12:27)

Asistenci při koupi ojetého vozu poskytovanou p. Michalem Rážem vřele doporučuji a jistě ji v budoucnu využiji znovu. Oceňuji u p. Ráže velice profesionální přístup a ohromnou znalost ojetých vozů. Nebýt této asistence, koupil bych ojeté auto, které bylo dle slov prodejce jen mírně bourané, avšak ve skutečnosti se jednalo o vůz havarovaný kolem dokola. P. Ráž je schopen říct ke kupovanému autu velké množství užitečných informací (stav vozu, jaké opravy vás budou pravděpodobně čekat, atd.), které ve finále sníží kupní cenu auta. Finální sleva může být pak o dost vyšší než výdaje, které vynaložíte na asistenci a ještě k tomu máte podrobné info o voze. Ještě jednou vřele doporučuji

Jakub - 04.10.2011 (03:36)

Na tyto stránky (www.vyber-auta.eu) jsem narazil již při procházení internetu v době, kdy jsem se rozhodoval jaké auto vlastně pořídit. Tehdy mi taky z přečtených článků došlo, že trh s ojetinami je (asi nejen) v ČR šílená džungle. Po pročtení těchto stránek a prvním rozhovoru s panem Rážem mi bylo jasné, že jeho služeb využiji. Této investice vůbec nelituji: s prací pana Ráže maximální spokojenost – nejen že jsem se o autě dověděl mnohem více, než kdybych vybíral sám a mohl se tak lépe rozhodnout zda koupit či nekoupit, ale na základě odhalení opravy bouraného předku (kterou prodávající nepřiznal a na což bych sám zájemně nepřišel) byla cena kupovaného vozu ještě o cca 15.000,- nižší.

Stanislav - 15.09.2011 (08:34)

I já se musím přidat chválou. Využili jsme služeb p. Ráže 2x a až napodruhé vůz (Ford Focus C-max) koupili. Vidí na autě, to, co jiní nevidí. Ještě jednou díky! Za pomoc, za rady... Až budeme příště kupovat ojetý vůz, víme na koho se obrátit. Jen doufám, že to bude za hoooodně moc dlouho :-).

Martin D - 10.09.2011 (03:04)

Priklanam sa k nazorom dole...Proste neriskujte x tisic za opravy ak neiste mechanik. 2 h a mate nazor od p. Raze a zavisi uz len na vas.... Jednoznacne odporucam

Luboš T. - 04.06.2011 (08:29)

1000 najetých km a jeden týden nyní uběhl od koupi ojetého vozu Audi A3 1.9 TDI Sportback 2006 za asistence pana Ráže. Vůz jsme si vyhlídli v pražském autobazaru AAA, i proto byla nutná prohlídka odborníkem. Na internetu jsme našli pana Ráže a po přečetení několika komentářů od spokojených zákazníků nebylo co řešit, při domlouvání termínu prohlídky auta byl z naší strany termín několikrát změněn, již zde byla vidět ochota a trpělivost pana Ráže. Při návštěvě autobazaru jsem nechával vaškerou iniciativu od počátku až do konce na panu Rážovi a nestačili jsme se divit, jak profesionálně a důkladně pan Ráž k prohlídce přistupoval. Do detailu nám popsal, v jakém stavu auto je, jak se k němu pravděpodobně předchozí majitel choval a jaké opravy nás čekají do budoucna. Autobazar uváděl, že byl lakovaný přední nárazník a pravý i levý blatník, což pan Ráž po pár minutách potvrdil, ale přidal, že auto bylo lakované kolem dokola celé, dle slov pana Ráže to byly lehké kosmetické vady, ale bourané auto nebylo a motor byl v pořádku. Po takto profesionálně odvedené prohlídce jsme se s panem Rážem dohodli, že bude auto i servisovat a pro jistotu uděláme rozvody, výměnu oleje atd., doporučil nám i pojišťovacího poradce a jelikož auto nemělo zamykaní řadící páky, doporučil nám také kolegu, který toto zapezpečení provádí. Pan Ráž na nás udělal velmi dobrý dojem a plně si získal naší důvěru. Nebudu váhat pana Ráže dále doporučovat všem, kdo si budou kupovat ojeté auto.

J. Svec - 30.05.2011 (11:44)

Koncem Ledna 2011 jsem využil asistence p. Ráže při koupi 3 roky starého vozu, z komisního prodeje od jednoho dealera. Pan Ráž přesně ví, na co všechno se má při prohlídce zaměřit a prohlídku prodvádí opravdu velice důkladně. Na tváři prodejce byla cca po hodině prohlídky a sprše dotazů od pana Ráže, znát mírná frustrace (snad už ani netoužil po prodeji, jen aby už měl klid) :-). Tím chci říct, že pan Ráž končí prohlídku až když má absolutní jistotu, že zkontroloval opravdu vše, co je za daných podmínek možné. Ihned po koupi jsem auto zavezl za svým mechanikem kvůli preventivní výměně rozvodů. Žádné nedostatky, které by pan Ráž neodhalil, nebyly nalezeny. Auto je zatím, po cca 4 měsících užívaní, absolutně bez problémů. Pan Ráž je zkušený profesionál, jehož služby se laikovi při koupi vozu nemohou nevyplatit !

Roman Sokola - 14.05.2011 (07:53)

S panem Rážem jsem vybíral auto celkem třikrát. Z koupě prvního a jím doporučeného sešlo, neb jsem si koupi rozmyslel a nové až tak nepotřeboval. Navíc o autech vím jen, že někde na boku se lije to, na co to auto jezdí (vždycky zapomenu na kterým) a někde vpředu se lije voda co stříká na okna. Úplný expert! O půl roku později jsem se znovu odhodlal ke koupi, tentokrát již vážně. V Brně jsem si vytipoval auta, která se mi líbila a tak jsme navštívili 8 autobazarů, viděli 12 Octavií a zjistili (tedy ne já, ale pan Ráž), že všechny jsou bourané. A ne málo. Samozřejmě na prodejních štítcích stálo "nehavarováno", "výborný technický stav" a podobný nesmysly. Jen jsem valil bulvy, když ze dvou metrů hlásil: "Ani k tomu nechoďte, byla pěkně bouraná, jdeme dál!". Nic jsem si tehdy nevybral a pan Ráž jel domů. Poté jsem propadl zoufalství a panu Rážovi začal posílat odkazy na auta, která se mi líbila. Do toho mi každý radil: "Kup si Octavii!", "Nekupuj si Octavii, podvozek má na hovno!", "Kup si novou Kiu, má 7 let záruku!", "Nekupuj si Kiu, je to šmejd!", "Kup si to v Německu!", "Kup si auto na plyn!" a podobně. Úplně mě to zblblo a pan Ráž musel být z mých dotazů na prášky. Tvrdil, že ne, ale moc mu to nevěřím :o) Nakonec jsem výběr zúžil na 4 auta (na doporučení p. Ráže Octavie) a řekl si, že pokud z nich nic nebude, tak si ze zoufalství koupím novou Dacii :o). Michal Ráž přijel a můj horor začal. První auto bylo bourané a humpolácky spravené. Druhé auto, ač na fotkách nádherné, bylo tak zhuntované, že bych jej ani s 50% slevou nechtěl. Třetí auto se stačilo od mého posledního telefonátu (15 hodin nazpět) prodat. Začínal jsem se pomalu smiřovat s novou Dacií. Naštěstí jsem ji kupovat nemusel, poslední auto byla láska na první pohled :o). Prohlídka zabrala skoro dvě hodiny, místo slevy mi byly domluveny opravy ve velmi slušné výši a já jsem spokojeným majitelem Škody Octavia II. Dlužno podotknout, že mám přesně to, co jsem původně nechtěl: Škodovku ("Nebrat, sou to auta na nic!"), bílou ("Fuj, na bílé je všechno vidět!"), kombíka ("Kombíka skoro nepotřebuješ a žere to víc!"), rok výroby 10/2007 ("V tom roce tam měli blbý díly!) a s automatickou převodovkou ("To si nekupuj, to se sype a žere to o 10 litrů víc!"). Nicméně, jsem maximálně spokojenej! Jezdí perfektně a po pár dodělávkách (parkovací senzory, handsfree, pro jistotu nové brzdové destičky, ...) jsem nadšen a ničeho nelituji. :o) Tedy, jak psalo už mnoho lidí - spokojenost, spokojenost a zase spokojenost! Mé příští auto uvidí opět pan Ráž! Doufám ovšem, že to bude za dlouho... Díky Michale! Dodám, že částka za prohlídku je úplně směšná s celkovou cenou kupovaného vozu. Osobně by mi nevadila ani vyšší cena, protože užitek je zřejmý... Samozřejmě si uvědomuji, že kupuji ojeté auto a že ani pan Ráž neodhalí všechno. Nicméně to, co mi jeho služba přinesla, mi vyhovuje. Já bych na autě nenašel nic a asi těžko bych si místo slevy domluvil opravy... Perlička na závěr: když při prohlídce jedné Octavie hlásíme: "Tahle je bouraná!", tak bazarník povídá: "No jo, pojďte sem, mám tu jednu novou, trojkovou, úplně super stav, nebouraná a málo jetá, jen trochu dražší.". Blížíme se k autu a Michal Ráž hlásí: "Ta byla bouraná na zadek." a když se koukl pod auto: "A byla na rovnací stolici! Tohle že je ta nebouraná v super stavu?!?". Dočkáme se odpovědi: "Co byste chtěli, vždyť to nemá servisní knížku.". Heh! Myslím, že kvalita prodávaných aut by velmi razantně vzrostla (a cena mnohých razantně klesla), kdyby si každý nechal auto prohlédnout odborníkem, jako je pan Ráž...

Ivan - 11.05.2011 (09:29)

Jestliže autům nerozumíte ani nemáte někoho kdo by vám pomohl při koupi, neváhejte a p. Ráže určitě oslovte. Za své peníze dostanete profesionální asistenci a hlavně budete vědět, do čeho jdete. Mně p. Ráž pomohl při koupi VW Jetta. Měla to být formalita – vůz byl inzerovaný jako nebouraný, 1.majitel, servisní knížka. Po přibližně dvouhodinové prohlídce p. Ráž odhalil, že realita je trochu odlišná a když jsem se i přes všechny zjištěné nedostatky rozhodl vůz zakoupit, vyjednal slušnou slevu. Cestou jsme probrali všechny případné technické problémy a také všechny náležitosti spojené s převodem vozidla, budoucího zabezpečení, pojištění, atd. Děkuji a doporučuji!

Tomáš - 19.04.2011 (07:16)

Jsem rád, že pana Ráže napadl takový výborný "podnikatelský" záměr, jako je pomoc při koupi ojetého automobilu obyčejným lidem, kteří se v autech nevyznají a tento obor je pro ně tabula rasa - ostatně jakož i pro mě. Právě proto jsem využil služeb pana Ráže a byl jsem velmi spokojen. Doporučuji všem, aby toho využili - při investici v řádu statisiců korun se ceny za služby pana Ráže jeví jako pětikorunová přirážka na mercedes. A to jsem ještě nezmínil, co všechno pan Ráž pro mě vlastně udělal - nejen, že si auto důkladně prohlédl, zjistl závady, na které bych nikdy nepřišel a sjednal slevu, ale jeho služby zahrnují i komplexní poradenství včetně doporučení pro vhodné zlepšení stavu vozidla po koupi a mnoho jiného. Když se zeptáte pana Ráže, jací jsou tři nejlepší automechanici na světě, těžko bude hledat další dva - a já taky.

Milan Včelař - 17.04.2011 (12:11)

Cca před 2 měsíci jsem kupoval za asistence pana Ráže ojetého Renaulta Grand Scenic. Pan Ráž strávil na autě 2 hodiny - kompletní prohlídka celého auta včetně podvozku, zkušební jízda cca 20 kilometrů, papíry a ještě se mu podařilo snížit cenu. Na autě pan Ráž našel pár kosmetických vad (lehká bouračka, měněné sklo), kterých bych si jako laik nikdy nevšiml a prodejce to samozřejmě neřekne. Pobavilo mě, že když pan Ráž odešel, tak prodejce mi říkal, že už je 20 let branži, ale tak důkladnou prohlídku auta ještě nezažil :-) Na autě mám najeto 2000km a žádný problém. Doporučuji investovat do služeb pana Ráže, mnohonásobně se to vyplatí!

Tomáš Mareš - 04.04.2011 (04:32)

Pomoc pana Michala Ráže jsme využili hned 2x během posledního měsíce a vždy to z našeho pohledu dopadlo na výbornou. V březnu 2011 nám pomáhal vybírat Ford FUSION pro rodiče a v dubnu FORD MONDEO pro mě. Obě auta vždy pečlivě prohlédl, zhodnotil po technické stránce a zkontroloval veškerou dokumentaci od vozidla a ve finále poradil ještě s doplněním některých věcí do kupní smlouvy. Zároveň jsme se dozvěděli jaké máme očekávat náklady a v jakém časovém horizontu. Jako doplněk svých služeb nám nabídl (ale nevnucoval) možnost zařídit povinné ručení či mechanické zabezpečení. Co se týče ceny za služby pana Ráže, tak si myslím, že jsou naprosto přiměřenné. Navíc v našem případě p. Ráž u obou automobilů dohodnul slevu vyšší než byla cena jeho služeb, takže nebylo co řešit. Kdyby to bylo na nás, tak neuhádáme ani korunu a absolutně nebudeme znát tech. stav našich aut. Ještě jednou děkujeme.

Olda - 22.03.2011 (11:07)

Určitě bych služby p. Ráže doporučil, především lidem, kteří autům nerozumí. Je to rozumná investice (v mém případě dohodl slevu z ceny kupovaného auta a výměnu jedné součástky, kterou bych musel později platit). S jeho službou jsem velmi spokojen a mohu ji všem zájemcům o ojeté auto doporučit.

Petr - 15.03.2011 (08:44)

Taktéž i já bych chtěl panu Rážovi tímto způsobem poděkovat a všem jeho služby doporučit. Před nedávnem jsme spolu kupovali moje první BMW :) Auto velmi důkladně zkontroloval na zemi i na rampě, vyzkoušel a upozornil mě na některé jeho nedostatky (auto jsem bral na úvěr, takže s cenou se bohužel už nic dělat nedalo) a rovnou jsme se domluvili na odstranění pár kosmetických vad a zabezpečení nového autíčka. Super přístup, super jednání, ochota, trpělivost a bezva cena za profi prohlídku i za následný servis. Díky moc.

Martin - 13.03.2011 (07:47)

Rad by som podakoval p.Razovi za jeho pomoc pri kupe auta. S kupenym autom som velmi spokojny. Rozhodne doporucujem kazdemu, kto chce kupit ojazdene auto, neriskovat a radsej poziadat p.Raza o assistenciu.

Celkem komentářů: 274

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.