Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Petr K. - 27.11.2015 (09:58)

Kontakt na pana Ráže jsem dostal od známého. Jelikož se v autech nevyznám a nechtěl kupovat "zajíce v pytli", obrátil jsem se na něj. Zaslal jsem mu několik inzerátů s typem automobilu, které jsem chtěl zakoupit. Po emailových konzultacích mi doporučil 2-3, na které bychom se mohli jet podívat. Na místě auto důkladně prohlédl, dlouhou dobu automobil "obíhal" a objevil věci mně zdaleka skryté. U prvního automobilu mi řekl, co vše by bylo potřeba určitě udělat a co je pravděpodobné, co by mě ještě čekalo a tak jsme nakonec nekoupili. U druhého automobilu jsme měli štěstí, automobil byl ve velmi dobrém stavu a já jsem naprosto spokojený. Jeli jsme 200 km daleko, panu Ráži nevadil ani ranní odjezd po 6.hodině, na místě i přes perfektní stav auta domluvil menší slevu, takže není co vytknout!

David C. HÁJÍČEK - 07.11.2015 (08:19)

Pana Ráže mi doporučil kolega, který prodával své Subaru. Pan Ráž zákazníkovi tehdy koupi kolegova auta rozmluvil, kolega byl sám překvapen, jaké nedostatky se na voze našly. Má vlastní zkušenost je rovněž velmi pozitivní. Nejenže na všech prohlídkách pan Ráž vůz pečlivě prohlédl a předal mi seznam nedostatků a potenciálních rizik, ověřil servisní historii prostřednictvím svých kontaktů a nabídl vyjednání slevy, ale nakonec mi dokonce opatřil vůz o řád lepší, než jsem v bazarech běžně potkával. Spolupráci s panem Rážem vřele doporučuji.

Martin G. - 02.11.2015 (07:26)

Pana Ráže jsem kontaktoval s prosbou o pomoc při koupi ojetého vozu Subaru Outback. Od prvního auta, které jsem si vyhlédnul, mě nakonec odradil kvůli známým problémům se spolehlivostí naftových motorů Subaru. Zanedlouho jsem objevil druhý kousek, tentokrát už na benzín, v Pražském servisu AWD. S panem Rážem jsem absolvoval testovací jízdu a důkladnou prohlídku vozu. Díky měřiči tloušťky laku byl schopen odhalit opravovaný zadní nárazník, což prodejce přiznal. Jinak p. Ráž konstatoval kromě pár škrábanců na laku a sjetých brzdových destiček a kotoučů (jejichž bezplatnou výměnu dojednal s prodejcem) bezvadný stav vozu. S autem jsem najel už asi 4 tisíce km, zatím bez jediné závady. Bezchybný stav potvrdili i mechanici v autorizovaném servisu, kde jsem absolvoval pravidelnou prohlídku a výměnu oleje. Služby pana Ráže tedy mohu vřele doporučit a tímto mu ještě jednou děkuji za pomoc.

Petra Hanáková - 31.07.2015 (09:12)

Kontakt na pana Ráže jsem dostala od přátel a rozhodně nelituji. To správné auto se nám povedlo vybrat na třetí pokus. Na co pan Ráž upozornil, že bude potřeba opravit či pro jistotu vyměnit, se vyměnilo a nic víc potřeba nebylo. Prostě člověk na svém místě a investice do jeho služeb se rozhodně vyplatí!

Zdeněk Havelka - 17.06.2015 (03:08)

Děkuji panu Rážovi za pomoc při koupi auta. Byl jsem přijemně překvapen s přístupem pana Ráže. Je to profesionál ve všech směrech a mohu jen doporučit.

Pavel Dolezel - 17.06.2015 (07:33)

Myslim, ze o vyhodach a kladech vyberu/nakupu s p. Razem tu uz bylo napsano spousta a musim souhlasit. Opravdu ochotny clovek, vyberem auta se mnou stravil x hodin (telefony, maily) a nakonec nebyl problem i jednoho dne navecer jet cca 100km za Prahu. Osobne jsem se sluzbou spokojeny a priste (snad az za par let) se p. Razovi urcite zas ozvu.

Martin Hruz - 03.01.2015 (04:06)

Dekuji panu Razovi za asistenci pri koupi vozu. Jakmile jsme se pred autobazarem sesli a pozdravili, okamzite se vrhl do prace. Je to opravdu odbornik. Vsiml si veci kterych si normalni clovek pri koupi vozu vsimnout nemuze. Jsem mu moc vdecny. Doporucuji kazdemu aby se pred koupi ojeteho vozu s panem Razem poradil.

Milan Kužela - 22.12.2014 (10:52)

Pana Ráže můžu jedině doporučit. První zkušenost s panem Rážem jsem měl při plánované koupi Focusu. Domluvili jsme se a dohodli si sraz v bazaru, abychom se spolu podívali na auto. Zatímco já 20 minut bloudil po okolí a hledal autobazar, pan Ráž už byl u auta a hledal na něm vady. Nakonec se "nebouraného auta ve velmi dobrém stavu" vyklubala bouraná hromada šrotu, na které nebylo skoro nic originálního. Já jako laik bych na to nepřišel. Auto jsem nakonec nekoupil... Vzhledem k tomu, že se mi pak nedařilo najít jiné vhodné auto, pomohl mi pan Ráž i s výběrem a poslal mi odkaz na zajímavý inzerát. Sice to byla Fábie, ale v dobrém stavu, s rozumým nájezdem a bohatou výbavou. Jeli jsme se společně na auto podívat. Prodejce (Auto Opat) byl solidní, auto nám zvednul na hydraulickém zvedáku, takže jsme si mohli důkladně prohlédnout i podvozek. Pan Ráž se rozhodně vyzná a ví, na co se zaměřit. Umí vysvětlit, proč kdejaká součástka vypadá, jak vypadá. Auto bylo až na několik menších závad v dobrém stavu, jedinou větší vadu, kterou na něm pan Ráž při testovací jízdě našel, byla už dost opotřebovaná spojka. Prodejce drobné vady opravil, ale do spojky se mu už nechtělo - nabídl nám sice, že by jí mohl opravit, ale zároveň s tím by i navýšil prodejní cenu vozu. Pan Ráž mi nabídl, že mi tu spojku vymění v autoservisu, kde pracuje a cca o 1/3 levněji. Auto jsem nakonec bez opravy spojky koupil a po jeho přepsání jsem s ním zajel do servisu, kde pan Ráž pracuje a nechal tam auto dát dopořádku. Všechno proběhlo jak mělo. S tou spojkou měl pan Ráž také pravdu - ta vyměněná spojka je dost znát :) Za mě palec nahoru. Nechat si poradit od pana Ráže byla dobrá investice.

JP - 04.09.2014 (05:06)

pred tyzdnom kupovany ford focus. Musim len pristup a pracu pana Raza vynachvalit. Velmi prijemne som bol prekvapeny ludskym pristupom. Takze doporucujem urcite

Jiří Holubec - 04.09.2014 (02:24)

Asistenci Michala Ráže můžu 100% doporučit. Od konzultací, které auto je vhodné jet prověřit, přes samotnou prohlídku, až po jednání s prodejci. Kromě znalostí a profesionality je Michal fajn člověk, bez jehož pomoci bych nejenže nekoupil auto, ale asi bych i na auta a jejich prodejce dosmrti zanevřel. Díky!

Jaroslav Šaržík - 18.07.2014 (04:58)

Po několika měsících hledání vozu se konečně našlo takové, které z větší části odpovídalo mým představám - jednalo se o vozidlo Ford Mondeo po posledním faceliftu. Jelikož se nepovažují za profesionála v oblasti posouzeni skutečného stavu vozu, prohledal jsem internet a narazil na stránky pana Ráže. Od prvního mého tel. rozhovoru s panem Rážem jsem byl překvapen příjemným a jednáním a profesionálním přístupem. Ještě než jsme se osobně setkali a jeli se podívat na mnou vybrané vozidlo tak mi pan Ráž poradil ať se zeprám prodejce na informace, které mne samotného nenapadli. Po několika telefonátech s prodejcem jsme jeli konečně prohlédnou vybrané vozidlo. Ihned po příjezdu na místo se pan Ráž aktivně ujal celého jednání s prodejcem a byl jsem velice překvapen co vše taková prohlídka vozu zahrnuje a na co bych určitě sám nepřišel. Pan Ráž k prohlídce přistupoval jako opravdový profesionál. Prohlídka nakonec ukázala, že vozidlo bylo mírně bourané v zadní části což prodejce po celou dobu našeho jednání neuvedl. Také neuvedl, že vozidlo nebylo přihlášené v ČR. Po celkovém shodnocení stavu jsme se s prodejcem domluvili na slevě kterou prodejce přijal a jelikož nebylo vozidlo přihlášené tak semnou absolvoval dovozovou technickou prohlídku a vozidlo mi na valníku dovezl až před dům. Pan Ráž mi ještě dokonce později volal aby se ujistil, že prodejce učinil vše jak slibil což považuji za opravdový nadstandart. Částka kterou pan Ráž požaduje za znodnocení vozidla je opravdu přijatelná (ba dokonce zanedbatelná) a vřele všem doporučuji využít jeho služeb.

Igor S. - 05.07.2014 (02:06)

Po asi třech měsících vybírání auta jsem došel k závěru že nejsem schopen, jako naprostý laik, si koupit slušnou ojetinu za přiměřené peníze. Všechno se jevilo jako přetočené, bez jasné historie, předražené. Protože nemám žádného známého automechanika prohledal jsem web a narazil na pana Ráže, který měl dobré reference. Dohodli jsme se, že budeme hledat Ford Focus II. Probrali jsme pár inzerátů a nakonec se rozhodli pro soukromého prodejce. Na místě pan Ráž zkontroloval stav vozu a nalezl jisté nesrovnalosti a závady, které bude nutné odstranit. Podařilo se domluvit slevu 25 %. Honorář pana Ráže odpovídá tomu, co udává na svých stránkách. Auto jsem koupil. Pan Ráž mi nabídl že závady na autě a údržbu je schopen opravit v servisu kde pracuje. Pan Ráž pracuje profesionálně. Jeho služby bych jednoznačně doporučil. Kdybych si jej nenajal, určitě bych někomu naletěl, koupil auto daleko dráž a pak bych si to určitě vyčítal. Takhle mám jistotu, že jsem udělal maximum.

Honza V. - 30.05.2014 (06:09)

Služby pana Ráže při koupi ojetého vozu mohu vřele doporučit - profesionální, ochotný a proaktivní přístup, se kterým se v Čechách zatím moc často bohužel nesetkáváme. Pan Ráž nám poskytl komplexní podporu, kterou jsme hledali a bez které bychom se neobešli - pan Ráž za Vás bude vysloveně myslet a Vaše přání brát za svá vlastní. I když jsem jistě pro pana Ráže nebyli žádné velké "rito" (hledali jsem vůz do 50. tis CZK), staral se o nás velmi pečlivě a ochotně. Výsledkem bylo (po několikatýdenním hledání a několika prohlídkách) koupě vozu, které je podle mého názoru to nejlepší, co jsme mohli na trhu ojetin v naší kategorii najít. Kdybychom jednali na svou vlastní pěst, koupili bychom vozidlo, které se zdálo na první pohled perfektní (tak bylo i prezentováno majitelem). Pan Ráž nicméně ihned zjistil, že vozidlo bylo bourané a má najeto cca dvakrát tolik, než bylo prezentováno. I v této cenové relaci (do cca 50tis) se služby pana Ráže určitě vyplatí - jak Vaší peněžence, tak i Vašemu dobrému spánku (kdybych koupil to první vozidlo a pak zjistil jeho pravý stav, tak si to budu ještě dlouho vyčítat). Je to ve zkratce profesionál, který má rád svoji práci. Kombinace, kterou by měl mít každý člověk, který nabízí své služby. Je nejenom skvělým příkladem, jak dělat práci v tomto oboru, ale i příkladem pro všechny ostatní podnikatele/společnosti obecně. Panu Rážovi přeji monoho dalších zákazníků - to, že budou spokojeni již zajistí on sám:-)

Martin - 27.04.2014 (08:03)

Na pána Ráža som dostal kontakt od kolegu, ktorý si veľmi pochvaľoval spoluprácu a najmä precíznosť pri obhliadke auta. Ja to možem len potvrdiť - perfektná komunikácia pred aj po kúpe a hlavne doslova puntičkárstvo pri prehliadke. Veľmi tiež oceňujem flexibilitu - aj keď sa termín prehliadky zmenil doslova na poslednú chvíľu, s pánom Rážom sme sa vedeli rýchlo dohodnúť. Môžem mu ešte raz len poďakovať a odporučiť jeho služby - určite nebudete sklamaní.

Luboš - 25.04.2014 (08:37)

Profesionální, flexibilní, přístup se kterým jsem se v České republice ještě nesetkal. Mohu ho doporučit každému, kdo se chystá koupit ojeté auto. Nepopiratelný je i osobní přístup, snaha opravdu pomoci s koupi kvalitního vozu jak jen to je možné. Ještě jednou děkuji.

David S. - 18.04.2014 (09:19)

Kdybych to měl zkrátit nejvíc jak to dokážu, tak bych napsal: p. Ráž mi dal nástřel auta, jeli jsme se na něj podívat, tam provedl precizní kontrolu, projel, vyjednal slevu na základě zjištěných závad, poradil ve všem potřebném a po čase, kdy jsem již měl SPZ udělal po dohodě i nutný servis. A když se trochu rozepíšu. Původní zálusk jsem měl na VW Golf IV Variant cenově jsem si mohl vybírat tak rok 2002, dál jsem přemýšlel o Berlingu, Astře, Fabii. Pan Ráž mi poradil, že v této relaci se pohybuje také Ford Focus o kterém jsem původně vůbec nepřemýšlel, ale nakonec se nám doma tak zalíbil, že jsme u něho zůstali. Nakonec jsme se asi po týdnu od prvního telefonátu vydali podívat na Forda Focuse II 1,6 16V 74kW r.v.2005. Po chvilce co pan Ráž začal s kontrolou mi bylo jasný, že kdybych se vydal sám, tak nezjistím oproti němu prakticky nic. Pan Ráž se nakonec ukázal i jako dobrý psycholog :-), když vyjednal po zjištěných skrytých závadách fajnovou slevu. Panu Rážovi ještě jednou děkuju. a kdo váhá s asistencí u koupi ojetého vozu, tak p. Ráže vřele doporučuju. Vyplatí se to.

Ondřej M. - 24.02.2014 (03:47)

Flexibilní, vysoce profesionální a slušné jednání. V autech se vyzná = je oporou při jednání s bázárníkem. Solidní cena za službu. Po dlouhé době jsem narazil na někoho, s kým bez zaváhání budu pokračovat a doporučím ho i dál.

Pavlína L. - 22.02.2014 (10:33)

Na spolupráci s p. Rážem si cením hlavně rychlosti odezvy a profesionálního, přitom osobního přístupu. O výběru auta jsem měla jasno, ale autům nerozumím. I proto jsem ještě před samotnou prohlídkou ocenila, že se p. Ráž podíval na mnou zaslaný odkaz na vozidlo, které by pro mne připadalo v úvahu, a zhodnotil ho na základě fotek a technických parametrů. Nakonec jsme se byli podívat na dvě srovnatelná auta a i když byla obě dvě v pořádku, pomohl mi rozhodnout se pro to "lepší" z nich. Kladně hodnotím i to, že ho neunavovalo mi vysvětlovat základní věci, které musí říkat denně. Jak se měří tloušťka laku na karoserii jsem se dozvěděla až tehdy. :-) Závěrem už bych řekla jen to, že spolupráci s p. Rážem doporučuji i těm, kteří si vybírají auto "ve velmi dobrém stavu" jako jsem vybírala i já. S poskytnutou službou jsem maximálně spokojená a ani dnes bych to neudělala jinak.

Ondřej J. - 18.12.2013 (10:15)

Dobrý den, asi nikdy jsem se neúčastnil žádných diskuzí, ale dnes bych se rád podělil o mou zkušenost. Kontakt na pana Ráže jsem dostal od kamaráda . Zatelefonovali jsme si pozeptal jsem se na základní informace a poradil se na jaký automobil se zaměřit vzhlednem k našim nárokům a jízdním potřebám. Dále jsem hledal na internetu sám a o autech se radil s panem Rážem. Komunikace seper. Po výběru konkrétního auta jsme se domluvili a šlo se na věc. Myslím si že nejen já, ale i prodávající byl zaskočen profesionalitou prováděné kontroly a při konfrontaci vad neuspěl s různými okecávačkami. Super je, že pokud se vyskytne nějaká vada na autě je pan Ráž schopen dost přesně identifikovat cenu opravy. V mém případě cena slevy z automobilu pokryla cenu oprav. Určitě doporučuji všem. Mohu tedy jen doporučit.

Martin K - 15.12.2013 (03:43)

Kontakt na p. Ráže jsem dostal od kamarádky, která byla s jeho pomocí spokojená. S p. Rážem jsme auto důkladně prohlédli vč. použití diagnostických nástrojů, auto jsme projeli a také prohlédli zespodu. P. Ráž dokáže na autu zhodnotit aspekty, které jsou laikem nepostřehnutelné. Při koupi jsem se tak rozhodoval s daleko větší jistotou a na základě důkladné znalosti auta. P. Ráž mi také velmi ochodtně radil při realizaci samotné transakce a se souvisejícími administrativními i nutnými technickými úkony. P. Ráže mohu jedině doporučit.

Celkem komentářů: 274

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.