Komentáře

michal.raz@vyber-auta.eu
 +420 604 351 822

Napište svůj komentář


Vaše hodnocení

komentáře výběr auta

Svou práci se snažím dělat svědomitě a poctivě. Budu proto velmi rád, napíšete-li na mé stránky, jak jste byli s mou prací spokojeni. Velmi si vážím jakého koli názoru. Děkuji za váš čas.

Jiří Holubec - 04.09.2014 (02:24)

Asistenci Michala Ráže můžu 100% doporučit. Od konzultací, které auto je vhodné jet prověřit, přes samotnou prohlídku, až po jednání s prodejci. Kromě znalostí a profesionality je Michal fajn člověk, bez jehož pomoci bych nejenže nekoupil auto, ale asi bych i na auta a jejich prodejce dosmrti zanevřel. Díky!

Jaroslav Šaržík - 18.07.2014 (04:58)

Po několika měsících hledání vozu se konečně našlo takové, které z větší části odpovídalo mým představám - jednalo se o vozidlo Ford Mondeo po posledním faceliftu. Jelikož se nepovažují za profesionála v oblasti posouzeni skutečného stavu vozu, prohledal jsem internet a narazil na stránky pana Ráže. Od prvního mého tel. rozhovoru s panem Rážem jsem byl překvapen příjemným a jednáním a profesionálním přístupem. Ještě než jsme se osobně setkali a jeli se podívat na mnou vybrané vozidlo tak mi pan Ráž poradil ať se zeprám prodejce na informace, které mne samotného nenapadli. Po několika telefonátech s prodejcem jsme jeli konečně prohlédnou vybrané vozidlo. Ihned po příjezdu na místo se pan Ráž aktivně ujal celého jednání s prodejcem a byl jsem velice překvapen co vše taková prohlídka vozu zahrnuje a na co bych určitě sám nepřišel. Pan Ráž k prohlídce přistupoval jako opravdový profesionál. Prohlídka nakonec ukázala, že vozidlo bylo mírně bourané v zadní části což prodejce po celou dobu našeho jednání neuvedl. Také neuvedl, že vozidlo nebylo přihlášené v ČR. Po celkovém shodnocení stavu jsme se s prodejcem domluvili na slevě kterou prodejce přijal a jelikož nebylo vozidlo přihlášené tak semnou absolvoval dovozovou technickou prohlídku a vozidlo mi na valníku dovezl až před dům. Pan Ráž mi ještě dokonce později volal aby se ujistil, že prodejce učinil vše jak slibil což považuji za opravdový nadstandart. Částka kterou pan Ráž požaduje za znodnocení vozidla je opravdu přijatelná (ba dokonce zanedbatelná) a vřele všem doporučuji využít jeho služeb.

Igor S. - 05.07.2014 (02:06)

Po asi třech měsících vybírání auta jsem došel k závěru že nejsem schopen, jako naprostý laik, si koupit slušnou ojetinu za přiměřené peníze. Všechno se jevilo jako přetočené, bez jasné historie, předražené. Protože nemám žádného známého automechanika prohledal jsem web a narazil na pana Ráže, který měl dobré reference. Dohodli jsme se, že budeme hledat Ford Focus II. Probrali jsme pár inzerátů a nakonec se rozhodli pro soukromého prodejce. Na místě pan Ráž zkontroloval stav vozu a nalezl jisté nesrovnalosti a závady, které bude nutné odstranit. Podařilo se domluvit slevu 25 %. Honorář pana Ráže odpovídá tomu, co udává na svých stránkách. Auto jsem koupil. Pan Ráž mi nabídl že závady na autě a údržbu je schopen opravit v servisu kde pracuje. Pan Ráž pracuje profesionálně. Jeho služby bych jednoznačně doporučil. Kdybych si jej nenajal, určitě bych někomu naletěl, koupil auto daleko dráž a pak bych si to určitě vyčítal. Takhle mám jistotu, že jsem udělal maximum.

Honza V. - 30.05.2014 (06:09)

Služby pana Ráže při koupi ojetého vozu mohu vřele doporučit - profesionální, ochotný a proaktivní přístup, se kterým se v Čechách zatím moc často bohužel nesetkáváme. Pan Ráž nám poskytl komplexní podporu, kterou jsme hledali a bez které bychom se neobešli - pan Ráž za Vás bude vysloveně myslet a Vaše přání brát za svá vlastní. I když jsem jistě pro pana Ráže nebyli žádné velké "rito" (hledali jsem vůz do 50. tis CZK), staral se o nás velmi pečlivě a ochotně. Výsledkem bylo (po několikatýdenním hledání a několika prohlídkách) koupě vozu, které je podle mého názoru to nejlepší, co jsme mohli na trhu ojetin v naší kategorii najít. Kdybychom jednali na svou vlastní pěst, koupili bychom vozidlo, které se zdálo na první pohled perfektní (tak bylo i prezentováno majitelem). Pan Ráž nicméně ihned zjistil, že vozidlo bylo bourané a má najeto cca dvakrát tolik, než bylo prezentováno. I v této cenové relaci (do cca 50tis) se služby pana Ráže určitě vyplatí - jak Vaší peněžence, tak i Vašemu dobrému spánku (kdybych koupil to první vozidlo a pak zjistil jeho pravý stav, tak si to budu ještě dlouho vyčítat). Je to ve zkratce profesionál, který má rád svoji práci. Kombinace, kterou by měl mít každý člověk, který nabízí své služby. Je nejenom skvělým příkladem, jak dělat práci v tomto oboru, ale i příkladem pro všechny ostatní podnikatele/společnosti obecně. Panu Rážovi přeji monoho dalších zákazníků - to, že budou spokojeni již zajistí on sám:-)

Martin - 27.04.2014 (08:03)

Na pána Ráža som dostal kontakt od kolegu, ktorý si veľmi pochvaľoval spoluprácu a najmä precíznosť pri obhliadke auta. Ja to možem len potvrdiť - perfektná komunikácia pred aj po kúpe a hlavne doslova puntičkárstvo pri prehliadke. Veľmi tiež oceňujem flexibilitu - aj keď sa termín prehliadky zmenil doslova na poslednú chvíľu, s pánom Rážom sme sa vedeli rýchlo dohodnúť. Môžem mu ešte raz len poďakovať a odporučiť jeho služby - určite nebudete sklamaní.

Luboš - 25.04.2014 (08:37)

Profesionální, flexibilní, přístup se kterým jsem se v České republice ještě nesetkal. Mohu ho doporučit každému, kdo se chystá koupit ojeté auto. Nepopiratelný je i osobní přístup, snaha opravdu pomoci s koupi kvalitního vozu jak jen to je možné. Ještě jednou děkuji.

David S. - 18.04.2014 (09:19)

Kdybych to měl zkrátit nejvíc jak to dokážu, tak bych napsal: p. Ráž mi dal nástřel auta, jeli jsme se na něj podívat, tam provedl precizní kontrolu, projel, vyjednal slevu na základě zjištěných závad, poradil ve všem potřebném a po čase, kdy jsem již měl SPZ udělal po dohodě i nutný servis. A když se trochu rozepíšu. Původní zálusk jsem měl na VW Golf IV Variant cenově jsem si mohl vybírat tak rok 2002, dál jsem přemýšlel o Berlingu, Astře, Fabii. Pan Ráž mi poradil, že v této relaci se pohybuje také Ford Focus o kterém jsem původně vůbec nepřemýšlel, ale nakonec se nám doma tak zalíbil, že jsme u něho zůstali. Nakonec jsme se asi po týdnu od prvního telefonátu vydali podívat na Forda Focuse II 1,6 16V 74kW r.v.2005. Po chvilce co pan Ráž začal s kontrolou mi bylo jasný, že kdybych se vydal sám, tak nezjistím oproti němu prakticky nic. Pan Ráž se nakonec ukázal i jako dobrý psycholog :-), když vyjednal po zjištěných skrytých závadách fajnovou slevu. Panu Rážovi ještě jednou děkuju. a kdo váhá s asistencí u koupi ojetého vozu, tak p. Ráže vřele doporučuju. Vyplatí se to.

Ondřej M. - 24.02.2014 (03:47)

Flexibilní, vysoce profesionální a slušné jednání. V autech se vyzná = je oporou při jednání s bázárníkem. Solidní cena za službu. Po dlouhé době jsem narazil na někoho, s kým bez zaváhání budu pokračovat a doporučím ho i dál.

Pavlína L. - 22.02.2014 (10:33)

Na spolupráci s p. Rážem si cením hlavně rychlosti odezvy a profesionálního, přitom osobního přístupu. O výběru auta jsem měla jasno, ale autům nerozumím. I proto jsem ještě před samotnou prohlídkou ocenila, že se p. Ráž podíval na mnou zaslaný odkaz na vozidlo, které by pro mne připadalo v úvahu, a zhodnotil ho na základě fotek a technických parametrů. Nakonec jsme se byli podívat na dvě srovnatelná auta a i když byla obě dvě v pořádku, pomohl mi rozhodnout se pro to "lepší" z nich. Kladně hodnotím i to, že ho neunavovalo mi vysvětlovat základní věci, které musí říkat denně. Jak se měří tloušťka laku na karoserii jsem se dozvěděla až tehdy. :-) Závěrem už bych řekla jen to, že spolupráci s p. Rážem doporučuji i těm, kteří si vybírají auto "ve velmi dobrém stavu" jako jsem vybírala i já. S poskytnutou službou jsem maximálně spokojená a ani dnes bych to neudělala jinak.

Ondřej J. - 18.12.2013 (10:15)

Dobrý den, asi nikdy jsem se neúčastnil žádných diskuzí, ale dnes bych se rád podělil o mou zkušenost. Kontakt na pana Ráže jsem dostal od kamaráda . Zatelefonovali jsme si pozeptal jsem se na základní informace a poradil se na jaký automobil se zaměřit vzhlednem k našim nárokům a jízdním potřebám. Dále jsem hledal na internetu sám a o autech se radil s panem Rážem. Komunikace seper. Po výběru konkrétního auta jsme se domluvili a šlo se na věc. Myslím si že nejen já, ale i prodávající byl zaskočen profesionalitou prováděné kontroly a při konfrontaci vad neuspěl s různými okecávačkami. Super je, že pokud se vyskytne nějaká vada na autě je pan Ráž schopen dost přesně identifikovat cenu opravy. V mém případě cena slevy z automobilu pokryla cenu oprav. Určitě doporučuji všem. Mohu tedy jen doporučit.

Martin K - 15.12.2013 (03:43)

Kontakt na p. Ráže jsem dostal od kamarádky, která byla s jeho pomocí spokojená. S p. Rážem jsme auto důkladně prohlédli vč. použití diagnostických nástrojů, auto jsme projeli a také prohlédli zespodu. P. Ráž dokáže na autu zhodnotit aspekty, které jsou laikem nepostřehnutelné. Při koupi jsem se tak rozhodoval s daleko větší jistotou a na základě důkladné znalosti auta. P. Ráž mi také velmi ochodtně radil při realizaci samotné transakce a se souvisejícími administrativními i nutnými technickými úkony. P. Ráže mohu jedině doporučit.

Diana V. - 04.11.2013 (02:51)

Kontakt na pana Ráže jsem našla náhodně na internetu a potvrzuji již předešlé recenze, že jsem měla velké štěstí při výběru! Setkala jsem se s velmi profesionálním a spolehlivým jednáním. Autům vůbec nerozumím, takže kontakt k nezaplacení. Jinak pan Ráž mi pomohl nejen s výběrem auta (v dobrém stavu) ale i následnými drobnými opravami. Rozhodně doporučím zde i svým známým.

Jana K. - 26.09.2013 (01:40)

Děkuji panu Rážovi za velkou pomoc při výběru auta. Pomohl mi nejen s kontrolou vybraných aut, ale především se samotným výběrem vhodného auta. A nakonec mi poskytl výborný tip, za který jsem mu opravdu vděčná. Stručně řečeno bez pana Ráže by to opravdu nešlo! Ještě jednou děkuji za výbornou službu, kterou příště určitě opět využiji.

Martin H. - 23.09.2013 (09:00)

Pana Ráže jsem požádal o pomoc při kontrole mnou vyhlídnutého auta loni v prosinci 21012. I když něco o autech vím, přesto je nemám denně před očima, takže nemám zkušenost jako pan Ráž, jenž je profík. Auto se nacházelo poměrně daleko za Prahou, ale přesto nějaká stokuruna navíc se za jeho pomoc víc vyplatí, než pak dávat tisíce za opravy neobjevených vad vozidla. Po nějakém čase provozu vozidla mohu říci, že se pomoc vyplatila a mohu ji s klidným svědomým doporučit.

Michal K. - 14.08.2013 (01:43)

S panem Rážem jsme byli na obhlídce mnou vyhlídnutého auta kousek za Prahou. Na auto jsem se byl podívat předem sám, jen tak pro jistotu. Zdálo se naprosto v pořádku a říkal jsem si, že až ho pan Ráž uvidí, bude to jen formalita. Jaké bylo mé překvapení, když po asi 10 minutách nespokojeného mručení mi vypočetl seznam dílů, které byly na autě ("v perfektním stavu") měněny, opravovány, lakovány... Odhalil tak pozůstatky zamlčené dopravní nehody, posléze i fakt, že auto by vyžadovalo opravy za další desetitisíce, a z koupě sešlo. Měl jsem sice vztek jak na bazarníky, tak na sebe, že jsem si toho sám nevšiml, panu Rážovi jsem ale vděčný, že mě zachránil před nevýhodnou koupí a věřím, že v následujících dnech/ týdnech společně narazíme na auto, které mi bude dělat jen radost. PS: Pana Ráže jsem osobně neznal a na tyto stránky narazil pouhou náhodou. I přesto, že z principu jen tak někomu nevěřím, po osobní zkušenosti považuji seznámení s p. Rážem za to největší štěstí za poslední dobu.

Ondrej J. - 30.07.2013 (11:39)

Spolupráce s panem Rážem byla jedou z nejlepších investic, které jsem kdy učinil, a proto ji mohu všem vřele doporučit. Pan Ráž byl mým navigátorem a lodivodem při surfování po nepřeberných inzerátech ojetých vozů, byl i velmi ochotným spojovacím důstojníkem, vždy připraveným poradit. Vidět pana Ráže v akci samotné, tedy při zkoumání vybraného korábu, je opravdový zážitek. Během několika málo minut odhalil bouranou karoserii vydávanou prodejcem za vozidlo v perfektním stavu, na druhou stranu zkoumal jiné vozidlo téměř dvě hodiny, přesně zjistil jeho stav a následně s prodávajícím dohodl přiměřenou slevu. Tedy krátce a stručně: naprostá spokojenost.

Zany + Anka - 10.07.2013 (08:16)

Tak jsme take jako auto-laici vyuzily sluzby pana Raze. Auto jsme si vybrali sami az na miste (autobazar) a pan Raz nam ho odborne posoudil, otestoval a nakonec i schvalil. Fundovane popsal zavady, ktere je jeste treba doladit a tak jsme vedeli co presne kupujeme a co nas jeste ceka za investice. I kdyz vse probihalo v jistem casovem presu (nikoliv vinou pana Raze), tak jsme za danych okolnosti spokojeni a auto snad nekolik let poslape. Jen bychom priste navsteve Prahy venovali spise dny 2 a pana Raze bychom vyuzili uz od dopoledne a prosli si aut s nim vice. I tak za nas spokojenost (i s cenou sluzby) a davame doporuceni.

Peter B. - 20.06.2013 (10:29)

Myslim, ze vyuzitie pana Raza sa jednoznacne oplati. Aj ked si precitate vsetky clanky o tom, co na ojetine skontrolovat pred kupou, stale budete uplny amater oproti skusenostiam a znalostiam odbornika, ako je napr. pan Raz. Takze ja mozem iba doporucit.

Radka K. - 23.05.2013 (08:02)

I já se musím přidat ke kladným ohlasům na pana Ráže. Pomohl mi s výběrem auta - bez něj bych asi koupila první, které by se mi líbilo. Takhle jsme jich viděli několik a teprve na základě jeho odborné prohlídky vybrali to nejlepší. Ještě jednou mu tímto děkuji! Až toto vozítko doslouží určitě se na něj znovu obrátím.

Vladimír K. - 22.04.2013 (09:05)

Jako laik jsem od známého dostal kontakt na služby pana Ráže. Skvělá pomoc při koupi ojetého vozidla. Mohu jen doporučit, ochota, skvělé jednání, flexibilita, profesionální vstupování a snaha o snížení ceny při koupi vozidla. Byl jsem velice spokojen, jeho služby jistě ještě využiji.

Celkem komentářů: 265

Copyright © Vyber-auta.eu 2016. All rights reserved.